Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Rómske komunity

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. apríl 2024, piatok
 

Participácia a regionálna územná samospráva: Koordinátori particpácie

Banskobystrický samosprávny kraj

""Dorota Vrbjarová Martincová – od januára 2022 je koordinátorkou participácie v Banskobystrickom samosprávnom kraji. V tíme má úlohu tímlíderky. Vysokoškolské vzdelanie získala v odbore politológia na Univerzite Mateja Bela. Po škole pôsobila ako pracovníčka pre komunitný rozvoj v Komunitnom centre Sásová v Banskej Bystrici, kde spoločne s ľuďmi zo susedstva založila komunitnú záhradu a manažovala množstvo projektov a podujatí zameraných na budovanie komunity a podporu aktívneho občianstva. Neskôr pracovala v mimovládnej organizácii CEEV Živica ako manažérka medzinárodného projektu Eat responsibly! so zameraním na globálne vzdelávanie v oblasti zodpovednej spotreby. Bola tiež súčasťou tímu najväčšieho envirovzdelávacieho programu na svete Eco-schools, kde fungovala ako metodička a lektorka.

""Júlia Kamenská – od januára 2022 je koordinátorkou participácie na úrade Banskobystrického samosprávneho kraja. V tíme zastáva pozíciu technického guru a prierezovo prikladá ruku k projektom akéhokoľvek typu. Vysokoškolské vzdelanie získala v odbore medzinárodné vzťahy a diplomacia na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, s polročnými zastávkami v Sofii a Varšave. Stáž absolvovala v Bezpečnostnej rade SR, ako aj na Oddelení kultúry Banskobystrického samosprávneho kraja. V roku 2022 úspešne ukončila rigorózne konanie v odbore Medzinárodné vzťahy a diplomacia.

""Kvetoslava Rábelyová - od januára 2023 je súčasťou tímu koordinátoriek participácie na úrade BBSK. Po ukončení vysokoškolských štúdií pracovala na viacerých pozíciách v školstve, v r. 2012 stála pri zrode Súkromnej MŠ Montessori vo Zvolene. Záujem systematicky viesť školy k poznaniu a uplatňovaniu participatívnych procesov ju v r. 2018 priviedol do mimovládnej organizácie CEEV Živica, kde pracovala ako regionálna koordinátorka envirovýchovného programu Zelená škola.

Košický samosprávny kraj

""Tünde Erényi – od februára 2023 je koordinátorkou participácie na úrade Košického samosprávneho kraja. Už počas inžinierskeho štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore geoturizmus sa začala venovať téme cezhraničnej spolupráce najmä v oblasti rozvoja cestovného ruchu a vidieckych oblastí Košického samosprávneho kraja. Na Úrade Košického samosprávneho kraja pôsobí od ukončenia inžinierskeho štúdia a v rámci svojej pracovnej agendy sa špecializovala najmä na rozvoj cezhraničnej a medziregionálnej spolupráce, rozvoj vidieka. V rokoch 2012-2013 sa podieľala na založení Európskeho zoskupenia územnej spolupráce Via Carpatia s ručením obmedzeným a pri zavedení nového nástroja do programu Interreg V-A SKHU 2014-2020 – Fondu malých projektov.

""Jana Mesárošová – od februára 2023 pôsobí ako koordinátorka participácie na úrade Košického samosprávneho kraja. Inžinierske štúdium ukončila na Technickej univerzite v Košiciach v odbore geoturizmus, už počas štúdia začala pracovať  ako turistický sprievodca. Nasledujúcich 21 rokov sa profesne venovala  práci v turizme doma aj v zahraničí. Podieľala sa na tvorbe a predaji produktu CK v cestovnej kancelárii FIFO, zúčastnila sa výstav cestovného ruchu ako vystavovateľ na Slovensku, Českej republike a Maďarsku. Založila cestovnú kanceláriu Eurobus, pomáhala etablovať cestovnú kanceláriu Jadran travel z Chorvátska na Slovenský trh,  pôsobila v stredomorí ako vyslaný zástupca cestovnej kancelárie. V roku 2022 nastúpila na odbor Regionálneho rozvoja, cestovného ruchu a územného plánovania KSK na pozíciu projektový manažér pre cestovný ruch.

""Iveta Urbanová – od februára 2023 je koordinátorkou participácie na úrade Košického samosprávneho kraja. Od novembra 2021 pôsobila ako referent pre regionálny rozvoj. V rámci tejto pozície implementovala projekt GoDanuBio - Participatívne ekosystémy na podporu revitalizácie vidieckej a mestskej spolupráce prostredníctvom riadenia Dunajského obehového biohospodárstva. Je absolventkou Filozofickej fakulty v Košiciach v študijnom program filozofia, v ktorom posledný rok štúdia absolvovala na Masarykovej univerzite v Brne. Po ukončení štúdia pracovala niekoľko rokov ako špecialista finančných operácií v zahraničných spoločnostiach. V záujme nasmerovať svoj pracovný život iným smerom využila pracovnú príležitosť pôsobiť ako projektový manažér pre implementovanie dvoch projektov cezhraničnej spolupráce. Cieľom projektov bolo lepšie využívanie prírodného a kultúrneho potenciálu programovej oblasti prostredníctvom rôznych kultúrnych aktivít.

Nitriansky samosprávny kraj

""Tatiana Koprdová – od januára 2022 je koordinátorkou participácie na Úrade Nitrianskeho samosprávneho kraja. Vysokoškolské štúdium ukončila v odbore právo na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po úspešnom ukončení vysokoškolského štúdia nabrala skúsenosti v oblasti štátnej správy, keď pôsobila ako hlavná štátna radkyňa na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky. V rámci Národného projektu zodpovedá najmä za prípravu, dizajnovanie, implementáciu a vyhodnocovanie participatívnych procesov, koordinuje proces participatívnej tvorby verejných politík smerom dovnútra Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja ako aj smerom navonok, pripravuje podujatia a facilituje stretnutia.

""Michaela Horná - od novembra 2022 je koordinátorkou participácie na Úrade Nitrianskeho samosprávneho kraja. Inžinierske štúdium ukončila v odbore ekonomika a manažment podniku na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre v roku 2013 a v roku 2016 aj doktorandské štúdium. Následne pracovala na univerzite ako vysokoškolský pedagóg – vedecký výskumný pracovník, kde získala bohaté skúsenosti s prednášaním, organizovaním konferencii, spracovávaním dát a publikačnou činnosťou, čo môže vhodne využiť na pozícii koordinátora participácie

""Milan Hrivňák - najnovší prírastok do celoslovenskej siete krajských kooridnátoriek a koordinátorov, zároveň jediný mužský člen tohto kolektívu k dátumu vydania tohto katalógu.  Magisterské štúdium absolvoval na Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. V rokoch 1994 až 2009 pracoval na Colnom úrade Nitra. Následne ako odborný radca na Okresnom úrade - odbor dopravy a pozemných komunikácii.

Prešovský samosprávny kraj

""Janka Pecuchová – od januára 2022 je koordinátorkou participácie na Úrade Prešovského samosprávneho kraja. V predchádzajúcich prácach bola personalistkou, asistentkou manažéra a projektovou manažérkou. Magisterské štúdium ukončila v odbore ekonomika a manažment podniku v špecializácií – Personálny manažment na Prešovskej univerzite na Fakulte manažmentu v roku 2008.  Popri práci je dobrovoľníčkou v komunitnom centre, kde pomáha pri aktivitách pre rodiny a manželské páry, taktiež pomáha písať projekty pre OZ Maranatha.

""Erika Činčerová – od januára 2022 je koordinátorkou participácie na úrade Prešovského samosprávneho kraja. Zodpovedá za analýzu existujúceho stavu participácie na Úrade PSK, tvorbu návrhov na optimalizáciu nastavenia a  riadenia interných procesov zapájania verejnosti do tvorby politík, zavádzanie inovatívnych postupov do praxe úradov samosprávnych krajov v oblasti zapájania verejnosti prostredníctvom konkrétnych participatívnych projektov. V predchádzajúcom období pracovala ako konzultant v Informačno poradenskom centre pre EŠIF na ÚPSK. Inžinierske štúdium ukončila na Technickej univerzite v Liberci, ČR v odbore Odevníctvo, v tejto oblasti dlhodobo pôsobila ako inžinier kvality pre viaceré zahraničné spoločnosti, ktoré realizovali prácu vo mzde po celej Európe. Profesionálne sa venovala i tlmočníckej činnosti vo francúzskom jazyku.

""Janka Durkáčová– od januára 2022 koordinátorkou participácie v Prešovskom samosprávnom kraji. Vo svojom odbornom pôsobení zodpovedá za kvalitnú prípravu a koordináciu interných plánov realizácie participatívnych procesov, konkrétnych návrhov zapojenia  aktérov a verejnosti do tvorby hlavných projektov kraja. Magisterské štúdium ukončila v odbore probačná a mediačná práca na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v roku 2016. V rámci svojich predchádzajúcich pracovných skúseností pôsobila v súkromnej sfére ako obchodná zástupkyňa, či kontrolórka kvality v priemyselnej výrobe.

Žilinský samosprávny kraj

""Veronika Střelcová - od januára 2022 je koordinátorkou participácie na úrade Žilinského samosprávneho kraja. Je absolventkou Fakulty sociálnych a ekonomických vied, programu európske štúdiá a programu verejná politika, kde svoj výskum venovala obhajobe prínosu komunitnej práce ako výrazného stimulátora rozvoja občianskej spoločnosti v regióne strednej a východnej Európy. Bola mentorkou v komunitnom organizovaní a viedla medzinárodný výmenný program pre Centrum komunitného organizovania v Banskej Bystrici, ktorého je sama absolventkou. Má skúsenosti z tretieho sektora aj verejnej správy so zapájania občanov a občaniek do verejného života, budovaním miestnych komunitných centier, tvorbou a realizáciou participatívnych aktivít aj so spoluzakladaním malého miestneho biznisu v podobe kníhkupectva Artforum BB.

""Martina Remencová – od janurára 2022 je koordinátorkou participácie na Úrade Žilinského samosprávneho kraja. Na úrade pracuje od roku 2018, pôvodne sa venovala komunikácií a spolupráci s médiami ako hovorkyňa kraja. Magisterské štúdium ukončila v odbore politológia na Univerzite Komenského v Bratislave. Počas štúdia absolvovala stáž v Kancelárii Národnej rady Slovenskej republiky na Sekcii zahraničných vecí a európskej agendy. Po vysokej škole sa angažovala pri zrode politického hnutia, kde pôsobila na komunikačnom oddelení.

""Lucia Lašová – od janurára 2022 je koordinátorkou participácie na Úrade Žilinského samosprávneho kraja. Magisterské štúdiá ukončila v odboroch anglický jazyk, estetika (2006) a veda o výtvarnom umení (2009). Na Úrade Žilinského samosprávneho kraja pracuje od roku 2012, pôvodne na pozíciách tlmočníčky, protokolárky a eventovej manažérky na oddelení protokolu, neskôr pôsobila ako hovorkyňa Žilinského kraja a viedla oddelenie komunikácie. Na pracovisku participatívnej politiky sa venuje najmä projektom s environmentálnym témami.