Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. apríl 2024, sobota
 

Chodkyňa sa tackala po rýchlostnej ceste, po zrážke s autom utrpela ťažké zranenia

23. 08. 2019

Chodkyňa, ktorá sa včera (22.8.) v nočných hodinách pohybovala tackavou chôdzou v strede cesty na neosvetlenom úseku po rýchlostnej ceste R2 medzi Perešom a Poľovom v Košiciach bez reflexných prvkov, utrpela pri dopravnej nehode ťažké zranenia. Podľa doterajších zistení vodič vozidla zn. Audi v snahe vyhnúť sa chodkyni strhol vedenie vozidla vľavo, kde narazil do stredových deliacich zvodidiel. Odtiaľ vozidlo odrazilo  späť na vozovku a následne narazilo do zvodidiel vpravo.  Chodkyňa z miesta odišla smerom k mestskej časti Poľov. O pár minút nezodpovedné správanie chodkyne ju takmer stálo to najcennejšie, život. Vodič vozidla zn. Škoda Superb, ktorý viedol vozidlo po rýchlostnej ceste v smere od mestskej časti Pereš na Poľov, narazil do chodkyne, ktorá sa v tom čase nachádzala v jeho jazdnom pruhu. Pri dopravnej nehode chodkyňa utrpela ťažké zranenia. Požitie alkoholu u oboch vodičov dychová skúška vylúčila. Totožnosť chodkyne polícia zisťuje a tiež skutočnosť, či bola v čase nehody pod vplyvom alkoholu.  Pri dopravnej nehode vozidla zn. Audi sa ľahko zranil spolujazdec. Na vozidlách bola škoda predbežne vyčíslená na 9.500 eur.  Bližšie okolnosti, presná príčina dopravných nehôd je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Chodci, hazardovať so životom sa nevypláca! Správajte sa zodpovedne!

V prvom rade je potrebné uviesť, že spomínaný úsek R2 je ZAKÁZANÝ používať iným účastníkom cestnej premávky ako vodičom motorových vozidiel. Podľa zákona o cestnej premávke diaľnicu a rýchlostnú cestu môžu používať len vodiči motorových vozidiel; iným účastníkom cestnej premávky je používanie diaľnice a rýchlostnej cesty zakázané!  Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa správali na cestách zodpovedne, dodržiavali dopravné predpisy a dávali na seba pozor. Vodiči, sledujte situáciu v cestnej premávke! Chodci, buďte opatrní, používajte reflexné prvky za zníženej viditeľnosti. Je to vaša povinnosť!

Kedy si účastníci cestnej premávky uvedomia, že hazardovať so životom sa nevypláca? Pomôže viac prevencia alebo represia? Dookola opakujúce sa preventívne rady polície, tisíce rozdaných reflexných prvkov, prednášky na školách, upozornenia, dohováranie či pokuty, nič z toho nepadá na úrodnú pôdu.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy