Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. jún 2019, Streda
 

Deň polície 2015

08. 09. 2015

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre organizuje pod záštitou ministra vnútra Slovenskej republiky a prezidenta Policajného zboru Slovenskej republiky celoslovenské oslavy Dňa polície 2015.

Polícia si pripomína svoj deň vždy v septembri, kedy má sviatok sv. Michal Archanjel – patrón policajtov. Po Košiciach a Banskej Bystrici sme štafetu konania osláv s potešením prezvali my – policajti v Nitre. Vážime si možnosť prezentovať náš kraj a nádherné krajské mesto Nitra všetkým návštevníkom Dňa polície. Miesto konania osláv – Svätoplukovo námestie už svojím názvom naznačuje naše historické korene, Divadlo Andreja Bagara našu kultúru a to všetko zastrešuje nádherný výhľad na panorámu nitrianskeho hradu a na Zobor.

Program Dňa polície je postavený tak, aby sme ulahodili všetkým vekovým skupinám. Na pódiu vystúpi Miro Jaroš, kúzelník Talostan, bubnová šou Campana Batucada, Desmod a Profesionáli. Návštevníci si môžu pozrieť ukážky služobnej kynológie a hipológie, ukážky sebaobrany, zásah poriadkových jednotiek a spoluprácu záchranných zložiek pri simulovanej dopravnej nehode.

Podujatie sa uskutoční na námestí pred Divadlom Andreja Bagara v Nitre dňa 18.9.2015 od 10.00 hod.

Súčasťou programu osláv bude aj podujatie (Nielen) policajná kvapka krvi, v rámci ktorého môže každý darovať krv.

Na oslavy Dňa polície 2015, aj na (Nielen) policajnú kvapku krvi pozývame našich kolegov z celého Slovenska, ako aj širokú verejnosť.

plagat