Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. jún 2019, Utorok
 

Dôchodkyňa dala neznámej žene 1 000€

01. 04. 2014

 

            80  ročnej  babičke zavolal minulý  týždeň muž, ktorý sa predstavil do telefónu,  ako jej vnuk Marko.   Keďže  vnuka s takýmto menom má babička v zahraničí,  jeho telefonátu sa potešila.   Žene povedal,  že si súrne  potrebuje od nej požičať 4000,-€, na kúpu domu, ktorý si vyhliadol v Šali. Okrem toho ju poprosil, aby to nikomu nepovedala, nakoľko to má byť prekvapenie. Ďalej jej povedal, že momentálne je v banke a pre peniaze pošle  svoju známu. Keďže babička nechcela nič podceniť sama sa za vnukom vybrala do banky. Potom,  ako jej znova zavolal, mu starenka povedala, že je v banke a hľadá ho. On sa však vyhovoril  s tým, že musel odísť zaplatiť poistku a pre peniaze už ide jeho priateľka.

 Aj napriek tomu, že  mu niekoľkokrát zopakovala, že peniaze nikomu cudziemu nedá, napokon ju údajný vnuk presvedčil. Zakrátko prišla  pred dom mladá žena, ktorej dôchodkyňa dala 1000,-€.  Hneď po odovzdaní peňazí sa s ňou znovu telefonicky spojil a sľúbil jej, že za ňou  príde.

Žena bola mladá asi 25 ročná. Mala čierne vlasy sčesané  dozadu a pevnejšej postavy.  Oblečený mala dlhý bledý sveter a nohavice.  Polícia žiada o pomoc   prípadných svedkov, ktorí sa dňa 19.3.2014 okolo 17.00 hodiny nachádzali na Kukučínovej ulici v Šali a videli čokoľvek, čo by pomohlo pri pátraní, aby informovali najbližšie policajné oddelenie.