Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. január 2022, utorok
 

Dôchodkyňa naletela podvodníkovi

21. 06. 2018

Pani Anna z Levíc poslala na účet finančnú hotovosť 1400,-€ neznámej osobe. Dôchodkyni  zatelefonoval neznámy muž, ktorý sa predstavil ako doktor  Moravec. Do telefónu uviedol, že jej syn mal dopravnú nehodu a kvôli zraneniu sa s ňou nemôže rozprávať.    Falošný lekár jej povedal, že s druhým účastníkom nehody sa dohodli  na škode a  na účet má zaslať  sumu 4 500,-€. Neznámy muž jej nadiktoval číslo účtu a poškodená  poslala z pošty na účet do Maďarska  sumu 1 400,-€.  Až  následne zistila, že jej syn je v poriadku a ona naletela podvodníkovi.

 Ku skutku došlo  v stredu 30.5.2018 v Leviciach Vyšetrovateľka  odboru kriminálnej  polície z Levíc začala trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu.  Nakoľko bol skutok spáchaný na chránenej osobe hrozí v tomto prípade trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Znovu upozorňujeme najmä dôchodcov, aby si každý takýto telefonát preverili u svojho príbuzného a aby za žiadnych okolností  neposielali svoje finančné prostriedky  neznámym osobám najmä  na účty v zahraničí.