Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. august 2019, piatok
 

Falošná elektrikárka odcudila dôchodkyni 310,-€

31. 08. 2016

     Overeným trikom pripravila dôchodkyňu  o 310,-€ neznáma žena, ktorá sa vydávala za pracovníčku elektrárni. 79 ročnej babičke v Mýtnych Ludanoch zaklopala na dvere minulý týždeň v piatok falošná elektrikárka. Starenke povedala, že spolu premerajú prúd v dome. Dala jej do ruky kábel, ktorý mala stará pani držať pri  elektrickej zásuvke. Prefíkaná zlodejka jej zatiaľ zozadu vytiahla z vrecka zástery, ktorú mala na sebe 310,-€. Až keď elektrikárka z domu odišla babička zistila, že jej chýbajú peniaze. Polícia uvedený skutok vyšetruje ako prečin krádeže.

   Opakovane upozorňujeme najmä starších občanov, aby si do svojich príbytkov nevpúšťali cudzie osoby. Zároveň ich vyzývame k ostražitosti, obozretnosti a opatrnosti najmä voči osobám, ktoré nepoznajú, nakoľko môže ísť o podvodníkov, ktorí si ich vopred vytipovali za účelom získania ich finančných úspor alebo cenností.    

 

       Aj v tomto prípade sa potvrdila pravdivosť ľudového porekadla, že „Príležitosť robí zlodeja“, snažte sa preto, aby týchto príležitostí bolo čo najmenej.