Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. jún 2019, Utorok
 

Falošný policajt okráda dôchodcov

25. 07. 2014

Polícia upozorňuje občanov na vyčíňanie falošného policajta, ktorý  oklamal v Nitre 81 ročného dôchodcu.

 Včera 24.júla zazvonil na dvere bytu muž a predstavil sa  ako policajt. Starému pánovi povedal, že preveruje krádež, ktorá sa stala vo vchode v ktorom býva a prikázal mu, aby si prezrel či mu nechýbajú úspory. Falošný policajt v civilnom oblečení ukázal domácemu pánovi kartičku s nápisom polícia. Dôchodca ho na základe toho pustil dovnútra a dal mu 3 7000,-€. Neznámy muž sa pána Jozefa spýtal, či je vdovec a že potrebuje vidieť úmrtný list jeho manželky.

Tento moment zlodej využil, zobral  peniaze   a z bytu odišiel. Starý pán už našiel len privreté dvere a po peniazoch a policajtovi nebolo ani stopy.  Polícia apeluje na všetkých občanov  najmä seniorov, aby si do bytu nevpúšťali cudzích ľudí. Aj osobu, ktorá sa predstaví ako policajt si ľudia môžu preveriť.

Postup by mohol byť nasledovný: Pokiaľ vám pri dverách zazvoní človek ktorý sa predstaví ako policajt, žiadajte od neho služobný preukaz, opýtajte sa ho na meno a služobné číslo. Údaje si zapíšte a zavolajte na policajné číslo 158, kde si tieto údaje môžete overiť.

V čase, keď si budete údaje preverovať nechajte osobu stáť pred zatvorenými dverami a počkajte pokiaľ nebudete mať potvrdené, že ide skutočne o príslušníka PZ. Policajta nemusíte vpustiť do bytu.

Polícia môže do vášho príbytku vstúpiť ak sú na to vážne dôvody na základe súdneho príkazu alebo ak je ohrozený život  zdravie alebo majetok.

 

Popis osoby: Muž bol vysoký približne 180 cm ,mal krátke prešedivené vlasy oválnu tvár a upravenú bradu. Mohol byť vo veku medzi 45-až 50 rokov.  Oblečené mal sako bledosivej farby a nohavice bledej podobnej farby.  Polícia žiada   o pomoc aj prípadných svedkov, ktorí  vo štvrtok  24. júla v čase medzi 10.00 a11.00 hodinou na Dlhej ulici v Nitre videli muža ktorý  zodpovedá tomuto popisu, aby svoj poznatok oznámili na bezplatnom policajnom čísle 158.