Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. august 2019, piatok
 

Najskôr elektrikárka neskôr liečiteľka

27. 06. 2013

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Levíc obvinil zo zločinu porušovania domovej slobody a prečinu  krádeže,  25 ročnú ženu z Nitry.

Obvinená vošla do dvora rodinného domu k 76 ročnej pani Aurélii pod zámienkou skontrolovania elektromeru. Keď jej dôchodkyňa povedala, že elektromer je na bránke, vymyslela si, že je priniesla preplatok 400,-€, ale potrebuje vydať,  nakoľko má len 500,-eurovú bankovku.  Vošla teda do domu a využila chvíľkovú nepozornosť domácej pani. Zo spálne jej odcudzila obálku v ktorej mala z 900,-€. Až po odchode elektrikárky si  babička všimla, že prišla o svoje úspory.

Drzá a  vynaliezavá 25 ročná Iveta, ktorá mala dom už zmapovaný,  sa o dve hodiny vrátila späť v prestrojení  aj s mužom v domnienke, že ju domáca nespozná. Tento krát jej ponúkala na predaj rôzne hojivé mastičky.  Dvojitá návšteva u pani Aurélii sa zdala podozrivá susedom, ktorí si všimli auto a zapamätali si evidenčné číslo.  

Levickí kriminalisti na základe získaných informácií  a popisu osôb vypátrali podozrivú ženu. Keďže sa skutku dopustila na chránenej osobe hrozí jej za tento zločin v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov.