Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. august 2019, piatok
 

Neznámy muž odcudzil dôchodkyni peňaženku

21. 10. 2015

Na dvere bytu 65 ročnej dôchodkyni zazvonil v Štúrove v stredu popoludní neznámy muž. Na odeve mal pripätú menovku  s označením červený kríž a preukázal sa kartičkou s fotografiou. Žene povedal, že robí zbierku pre utečencov a spýtal sa,  či by neprispela sumou 10,-€.  Pani mu peniaze dala a muž odišiel.  Po chvíľke sa ale vrátil s tým, že mu zabudla podpísať papier,  že dala príspevok. Neznámy sa usadil v kuchyni a požiadal  domácu pani o vodu a kávu. Žena ho ochotne obslúžila.

Asi 15 minút  po jeho odchode prišla poškodenej na mobil správa, že  z jej účtu bol uskutočnený výber v sume 150,-€.  Žena okamžite pochopila, že je zle a naletela podvodníkovi.  Následne zistila, že jej chýba peňaženka v ktorej mala  bankomatové karty, osobné veci a finančnú hotovosť 50,-€.  

Po tomto zistení išla celú vec oznámiť na políciu. Ako sa vracala naspäť domov všimla si, že v jednom z podnikov sedí muž, ktorý ju navštívil. Ten ako ju  uvidel, vybehol von a ušiel na neznáme miesto. 

Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície z Nových Zámkov začala trestné stíhanie vo veci prečinu porušovania domovej slobody a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí  alebo inej platobnej karty.

Polícia neustále upozorňuje občanov na rôzne praktiky podvodníkov. Aj táto 65 ročná pani sa nechala oklamať a neznámeho muža si dokonca pustila do bytu. Podvodníci sa snažia od občanov pod rôznymi zámienkami vylákať peniaze. Žiadna seriózna inštitúcia nerobí  podomový vyber peňazí ani neorganizuje zbierky.