Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. august 2019, piatok
 

Objasnené krádeže v Nitre

27. 06. 2013

            Nitrianski policajti objasnili viacero krádeží, ku ktorým došlo v priebehu tohto mesiaca.

 

16 ročný študent sa dva krát vlámal do pohostinstva a stávkovej kancelárie v Nitre. Prvý krát si odniesol 3700,-€. Keď sa po takmer dvoch týždňoch vrátil na to isté miesto ešte raz, bol prichytený strážnou službou. Krádežou a poškodením spôsobil škodu za asi 800,-€.

 

            28 ročný muž z Nitry sa zasa  vlámal do šatní v dvoch Základných školách. V jednej odcudzil štyri mobilné telefóny a fotoaparát. Žiakom spôsobil krádežou škodu za viac ako 2500,-€. Dva telefóny  a fotoaparát muž predal a peniaze minul pre svoju potrebu. Zvyšné dva telefóny vydal policajtom.

Z inej školy odcudzil zo šatne dámsku kabelku a pánsku peňaženku. Peniaze si vybral a veci zahodil do smetného koša. Tie na druhý deň priniesol na políciu všímavý občan. Kabelka ako aj doklady boli vrátené poškodeným.

 

            Krádeže a porušovania domovej slobody sa dopustil aj 33 ročný muž, ktorý v študentskom domove v Nitre odcudzil z internátnej izby elektroniku za takmer 900,-€.

 

            16 ročný Ladislav   a 28 ročný Mário boli obvinení z prečinu krádeže. 33 ročný Ladislav bol okrem krádeže obvinený aj z prečinu porušovania domovej slobody.

 

            Všetkým trom Nitranom hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na dva roky.