Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. jún 2019, Pondelok
 

Objasnené lúpeže z Levíc

24. 09. 2015

Levickí kriminalisti objasnili sériu lúpeží ku ktorým došlo v auguste a v septembri tohto roku. Prvá lúpež sa stala 9. augusta v Leviciach na ulici Šoltésovej.  32 ročný muž vošiel do herne  namieril na zamestnankyňu zbraň a povedal „Daj mi peniaze z trezoru“. Žena otvorila trezor  a podala mu zásuvku s hotovosťou 4 000,-€.  Potom jej prikázal, aby si ľahla na zem  a počítala do päťdesiat.

Druhú  lúpež spáchal muž  29.  augusta na ulici  Fr. Hečku v  rodinnom dome.  Okolo pol jedenástej dopoludnia vošiel do kuchyne, kde prekvapil  74 ročnú dôchodkyňu.  Na ženu namieril zbraň a povedal jej „Daj peniaze, lebo ťa zastrelím!“  Keď dáš peniaze, nič sa ti nestane.  Potom ako sa zmocnil jej peňaženky s finančnou hotovosťou 160,-€, poškodenú v dome zamkol a z miesta ušiel.

2. septembra pred obedom vošiel do herne na ulici  Mlynská. Prišiel k barovému pultu na obsluhu namieril zbraň so slovami „Dajte mi peňaženku“  Zamestnankyni prikázal ísť do skladu a počítať do päťdesiat.  Z herne odcudzil  takmer 500,-€.

Po mužovi policajti rozbehli pátranie. Dôslednou operatívnou pátracou činnosťou, dobrou miestnou znalosťou  a  zbieraním informácií zistili, že za touto trestnou činnosťou je 32 ročný  Martin z Levíc. Kriminalisti pracujú aj na objasňovaní ďalších lúpeží, z ktorých je tento  muž podozrivý.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Levíc ho obvinil  v troch prípadoch zo  zločinu lúpeže a v jednom prípade aj s prečinu porušovania domovej slobody.  V prípade preukázania viny mu hrozí za tieto skutky trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov. Obvinený je stíhaný väzobne.