Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. jún 2019, Utorok
 

Polícia žiada o pomoc pri stotožnení osoby

24. 09. 2015

Neznáma žena, ktorá sa vydávala za liečiteľku vylákala od klientov 14 000,-€. Na inzerát v   miestnych novinách, v ktorom boli ponúkané liečiteľské a veštecké služby zareagovala 56 ročná pani z okresu Levice.  Telefonicky sa skontaktovala s liečiteľkou, ktorej povedala, že jej vnučka má zdravotné problémy. Prvý krát sa stretli koncom  júla a po vykonaných rituáloch, ktoré veštica urobila zinkasovala 400,-€.

Začiatkom augusta sa stretli  druhý krát a pani za služby zaplatila 1 600,-€.  Vtedy im veštica povedala, aby priniesli všetky peniaze čo majú, pretože sú prekliate a treba ich očistiť. Na ďalšom stretnutí,  ktoré bolo začiatkom septembra v tom istom byte v Leviciach, prišla pani aj s dcérou a priniesli so sebou 14.000,-€.  

 Veštica peniaze prepočítala, zabalila do alobalu,  klientom naliala do pohára vodu  do ktorej,  pridala neznámu zmes a poslala ich do vedľajšej miestnosti tekutinu vyliať. Potom, ako sa vrátili späť do izby veštica zabalila peniaze, ktoré boli v alobale do uteráka  a dala ich poškodenej do kabelky.  Pri odchode jej povedala, aby balík položila do detskej izby  a rozbalila ho až o 24 hodín, s tým že o polnoci má zapáliť sviečku. Keď pani o polnoci zavolala liečiteľke,  ktorá si hovorila  Senty, mužský hlas jej oznámil, že liečiteľka musela vrtuľníkom odletieť do Grécka  a jej peniaze sa premenili na papiere. Po rozbalení uteráka pani zistila, že namiesto peňazí jej veštica dala nastrihané kúsky papiera.  

Polícia upozorňuje občanov, aby sa za  žiadnych okolností nedali nalákať  na služby, ktoré sú nedôveryhodné.  Aby svoje úspory nedávali neznámym ľudom, pretože sa môžu stať obeťou podvodu.

 

Predmetný skutok vyšetruje Odbor kriminálnej polície  v Leviciach. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu.

.