Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. jún 2019, Pondelok
 

Ponúkol jej pomoc a okradol ju

21. 05. 2014

O svoju peňaženku s finančnou hotovosťou 500,-€ a platobné karty prišla 51 ročná pani z Nitry. Tá ani len netušila, ako ľahko sa môže stať obeťou zlodeja. Poškodená  pred jedným z obchodných domov v Nitre zistila, že má na kolese defekt. Pomoc jej ponúkol neznámy muž, ktorý sa podujal na to, že jej koleso vymení. Žena sa potešila a jeho pomoc uvítala. No skôr ako k samotnej oprave prišlo, jej nenápadne z auta zobral peňaženku, čo zistila až po jeho odchode. Ku krádeži došlo v pondelok 19. mája krátko pred pol štvrtou popoludní.

Takmer na vlas rovnaký skutok sa stal v Nitre aj 9. mája okolo pol  druhej popoludní na Dolnočermánskej ulici, taktiež na parkovisku pred obchodným domom. Aj v tomto prípade páchateľ odcudzil z vozidla 56 ročnej žene kabelku v ktorej mala platobné karty, finančnú hotovosť, doklady, okuliare a osobné veci Poškodenej bola krádežou spôsobená škoda vo výške 1 800,-€.

Polícia upozorňuje najmä ženy vodičky k tomu aby boli obozretné, nakoľko je predpoklad, že muž, si obete vopred vyhliadne, poškodí koleso a následne ponúkne pomoc.

Polícia obidva prípady vyšetruje ako prečin krádeže.