Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. jún 2019, Pondelok
 

Reakcia KR PZ v Nitre na podnet občana

08. 08. 2014

V pondelok 4. augusta 2014 začal na  sociálnej sieti kolovať príbeh, ktorý napísal vodič nespokojný s postupom policajtov. 

 

„Anjeli na cestách,, Pani policajti opäť ste sa blysli 5.50 hod. Matka s dieťaťom, kusok za Dražovami pri Nitre. Dieťa na zastávke dostalo kŕčový kolaps. Čo sa dalo sme pomohli, kusok som odtial stál. Dieťa stabilizované. Matka opisuje jej dieťa v slzách, že to máva často. Len chceli k babke a zabudla inkekciu. Ponúkol som na svojom označenom vozidle prevoz do nemocnice, nech ho pozrú. Povedali že tu blízko majú p.Dr., ktorej už volali. Cas prichodu sanitky a moznost ho dostat 4 km k doktorke, ktora mu poda injekčne liek som zhodnotil v prospech prevozu. Frčíme. V tom ma zastaví polícia, lebo som na konci dediny prekročil rýchlosť. Presne vedeli kde stáť. Vysvetľoval som, prosil, chytal sa za hlavu a prosil. Nepomohlo to. Ani do auta nepozreli. 

Vzali mi VP, lebo som nemal 66 eurovú hotovosť pri sebe. Ich 5 minutové zdrzanie na super rýchlom vozidle a ľudskosť, ktorou preukázali ich logo: Pomáhať a Chrániť by určite zabralo. Nálepku s 

nápisom pomáhať a chrániť, však oni na tomto aute nemali natlačenú  

Škoda  Dieťa prevzala milá a rozcuchaná pani doktorka. A mamička? 

Vtlačila mi do rúk 10 eur so slovami Ďakujem. Desiatnik som vrátil a pokračujem v ceste ďalej. Veziem syna do BB.“

 

 

 

Krajské riaditeľstvo PZ v Nitre postup policajtov preveruje. Podľa vyjadrenia policajtov sa celý služobný zákrok udial inak ako uvádza vodič.  

 

Vodič tvrdí, že vo vozidle sa nachádzala matka s malým dieťaťom.

V čase, keď policajti vodiča kontrolovali   sa vo vozidle nachádzal iba vodič a chlapec vo veku asi 10- 12 rokov o ktorom tvrdil, že je jeho syn a vezie ho do Topoľčian k lekárovi. Policajti sa vodiča spýtali či ide o urgentný, život ohrozujúci stav, pričom on uviedol, že  iba nestíha  a preto sa ponáhľa na vyšetrenie.  Žiadne iné osoby sa v aute nenachádzali.

 

Vodič ďalej uvádza:  V tom ma zastaví polícia, lebo som na konci dediny prekročil rýchlosť. Presne vedeli kde stáť.

Policajti nestáli na ceste, ale boli v služobnom motorom  vozidle  z ktorého merali rýchlosť. Dňa 4.8.2014 v čase o 05.34 v obci Drážovce na ceste I/64 na Topoľčianskej ulici vodič nedodržal stanovenú rýchlosť v obci  50 km/h   a prekročil túto rýchlosť  o 33km/h. Následne ho policajti so služobným motorovým vozidlom predišli a zastavili medzi obcami Drážovce a Podhorany. Priestupcovi  bola uložená pokuta vo výške 60,-€.  Keďže vodič nemal hotovosť na zaplatenie pokuty, bol mu vydaný blok  na pokutu nezaplatenú na mieste a v zmysle zákona zadržaný vodičský preukaz. 

 

Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre vzhľadom na tieto rozdiely žiada  matku dieťaťa a lekárku,  aby sa polícii ozvali a svojím vyjadrením prispeli k objasneniu tejto udalosti.