Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. jún 2024, streda
 

21 ročný muž z okresu Kežmarok obvinený z drogovej trestnej činnosti

10. 02. 2021

Vyšetrovateľ  Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku vzniesol obvinenie 21 ročnému mužovi z obce Stará Lesná zo zločinu nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov, alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Obvinenému v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Začiatkom januára tohto roku  hodinu po polnoci  v obci Tvarožná viedol  osobné vozidlo, v ktorom boli aj dvaja spolujazdci, muž a žena. Vozidlo bolo policajnou hliadkou zastavené a vodič bol podrobený kontrole, pri ktorej mu z ľadvinky vypadol na zem poskladaný papierik. Vodič uviedol, že je tam marihuana. Nasledovala prehliadka priestorov osobného vozidla, pri ktorej boli nájdené a následne aj zaistené ďalšie veci. Išlo o sušinu zelenej farby či bielu kryštalickú látku zabelené v rôznych obaloch a striekačkách. Okrem toho sa vo vozidle našla aj kovová fajka a okrúhla drvička.  Pri osobnej prehliadke  u vodiča bolo nájdených niekoľko striekačiek  s bielou kryštalickou látkou ako aj rôzne balenia zelenej sušiny.  Meno osoby, ktorá vodičovi tieto zakázané látky zadovážila, či predala, vodič uviesť odmietol. Uviedol ale, že tieto látky chcel sám užívať ako aj ich predávať iným osobám.  Kežmarský vyšetrovateľ  na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 53932