Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. júl 2024, štvrtok
 

Dožadoval sa 2.500,-Eur

25. 01. 2021

Popradský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 48 ročnému miestnemu mužovi  zo zločinu vydierania a z prečinu porušovania domovej slobody. Skutkov sa dopustil včera (24.01.2021)  v skorých ranných hodinách v jednom z popradských  bytov  na Ul. Partizánskej.

Muž  bez súhlasu majiteľky násilím vošiel do jej bytu, na jej výzvu aby opustil byt nereagoval a

žiadal od nej sumu vo výške 2.500,- Eur. Žena nevedela o akých peniazoch muž hovorí, čo ho ešte viac nehnevalo a sotil ju na zem s vyhrážkami, že   neopustí byt pokiaľ mu peniaze nedá a že jej rozbije hlavu! Napadnutá žena opakovane žiadala muža aby z bytu odišiel. Žene sa podarilo z bytu utiecť a zavolať políciu. Polícia po príchode  na miesto udalosti agresívneho muža zadržala a obmedzila na osobnej slobode. Muž bol neskôr umiestnený do cely policajného zaistenia. Obvinenému mužovi ak sa vina preukáže,  hrozí trest odňatia slobody až na šesť rokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 54044