Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. jún 2021, štvrtok
 

Jazda pod vplyvom alkoholu

14. 09. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove začal a súčasne vzniesol obvinenie 50 ročnému mužovi pre prečin Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom Marenie výkonu úradného rozhodnutia preto, že dňa 12.09.2020 v čase okolo 11.00 hod viedol ako vodič osobné motorové vozidlo zn. VW po miestnej komunikácií v obci Kokošovce, okres Prešov, kde bol hliadkou zastavený a kontrolovaný. Po zastavení bol vodič po zákonnom poučení podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok bol viac ako 3 promile, pričom opakovaná dychová skúška bola viac ako 3,8 promile. Následnou lustráciou bolo zistené, že obvinený muž viedol vozidlo aj napriek tomu, že mu Okresný súd v Prešove uložil doživotný zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel. Obvinený muž bol umiestnený v cele policajného zaistenia a vec bola realizovaná v tzv. superrýchlom konaní.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 49260