Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. júl 2021, utorok
 

Lúpež v Zborove skončila tragicky

13. 01. 2016

15 ročnému Dávidovi  a 17 ročnému Kristiánovi / obaja z obce Zborov / vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove na základe dôkazov vzniesol obvinenie z obzvlášť závažného zločinu lúpeže spáchaného v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody, oba skutky boli spáchané formou spolupáchateľstva.

Vyšetrovanie preukázalo, že v dobe od 14-tej hodiny dňa 05.01.2016  do 17:30 hodiny dňa 6.1.2016 obaja obvinení spolu s 13 ročným Karolom / taktiež z obce Zborov / sa spoločne dohodli, že odcudzia peniaze 55 ročnému mužovi z jeho rodinného domu. Všetci traja opakovane vošli cez neuzamknuté vchodové dvere do rodinného domu v Zborove na Ul. Zákutie. Tam prítomného majiteľa domu opakovane fyzicky napádali - udierali ho päsťami a kopali do hlavy, rúk, nôh ako aj hrude a žiadali od neho peniaze. Napadnutý muž peniaze odmietal vydať,  fyzické útoky naďalej pokračovali, pričom útočníci aj prehľadávali dom. Muž nakoniec povedal, že má peniaze vo vrecku nohavíc, tie mu chlapci vzali / išlo o sumu 15,-Eur / a útočníci z domu potom odišli. Domáci pán pri tomto útoku utrpel viaceré vážne zranenia, bol hospitalizovaný v nemocnici, kde muž na následky zranení zomrel. Podľa výsledkov z vykonanej súdno-lekárskej pitvy nebohého muža, bezprostrednou príčinou jeho smrti bolo kardiorespiračné zlyhanie pri vnútrolebečnom poúrazovom krvácaní, zlomeninách rebier a zlomeninách tvárových kostí.

Najmladší z útočníkov Karol nebol obvinený, nakoľko vzhľadom na svoj vek nie je trestne zodpovedný. Zákon za uvedený skutok stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 49408