Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

Na ceste vyhasol mladý ľudský život

19. 01. 2021

Na ceste I/18 medzi obcou Kapušany a mestom Prešov včera (18.01.2021) podvečer došlo k dopravnej nehode,  pri ktorej vyhasol život len 19 ročného mladého muža, pochádzajúceho z obce Chmeľov.  

Chmeľovčan, ako vodič  osobného vozidla zn. Škoda z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel  náhle do protismeru,  kde došlo k zrážke s nákladným  vozidlom zn. Volvo. Vodičom tohto vozidla bol  38 ročný Poliak.  Následkom dopravnej nehody mladý vodič utrpel ťažké zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a na mieste zraneniam podľahol.  Miesto dopravnej nehody bolo riadne obhliadnuté  a zadokumentované,  na miesto bol privolaný aj znalec z odboru cestná doprava.  Prítomnosť alkoholu u vodiča nákladného auta bola vylúčená vykonanou dychovou skúškou.  Okresný vyšetrovateľ  vo veci dopravnej nehody   začal  trestné stíhanie pre prečin usmrtenia, bude skúmať presné okolnosti i mieru zavinenia účastníkov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 54052