Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

Nemali bezpečnostný pás a vodič ani vodičský preukaz

22. 01. 2021

Len 19 ročnému Levočanovi  poverený príslušník  Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade  vzniesol  obvinenie z prečinu   marenie výkonu úradného rozhodnutia,  ktorého sa dopustil  včera (21.01.2021) v skorých ranných hodinách ako vodič osobného vozidla.

Mladík viedol  vozidlo zn. Ford po Ul. Francisciho v rodnom meste, pričom bol zastavený policajnou hliadkou,   vodič a ani jeho spolujazdci neboli pripútaní počas jazdy bezpečnostnými pásmi.  Pri kontrole bolo zistené,  že vodič viedol vozidlo bez príslušného vodičského oprávnenia  aj napriek tomu,  že mu bol  súdom uložený  zákaz činnosti viesť motorové vozidlo až do konca februára tohto roku. Vodič bol zadržaný a bol  obmedzený na osobnej slobode. Neskôr bol umiestnený do cely policajného zaistenia.  Poverený príslušník na obvineného  podal podnet na podanie obžaloby.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 54052