Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 10. apríl 2020, piatok
 

Objasnený prípad krádeže v jednej z prešovských škôl

26. 02. 2020

V polovici decembra minulého roku bolo na linku 158 oznámené, že na objekte školy na Ul. Bernolákovej v Prešove  je  vylomené okno a došlo pravdepodobne aj ku krádeži peňazí.

 

Na miesto bola okamžite vyslaná policajná hliadka, ktorá celú situáciu preverila a prípad bol riadne zadokumentovaný. Bolo zistené, že  páchateľ  kameňom rozbil sklenenú výplň okna na prízemí budovy a vošiel dnu. Poškodil dvere do jednej z kancelárií a zo zásuvky, ktorú násilím otvoril  vzal peniaze. Rovnakým spôsobom sa dostal aj do vedľajšej budovy ( dielne ), kde taktiež rozbil dvere a ukradol hotovosť, ktorú našiel. Celková škoda, ktorú páchateľ spôsobil bola predbežne odhadnutá na cca 150,-Eur. Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov – Juh začal trestné stíhanie pre prečin krádeže. Vyšetrovanie prípadu nakoniec preukázalo, že podozrivým zo spáchania tohto skutku je 66 ročný muž prechodne bývajúci v obci Varhaňovce. Podozrivý muž bol zadržaný a boli s ním vykonávané potrebné procesné úkony. Dôkazná situácia potvrdila, že  skutku sa naozaj dopustil podozrivý muž a preto  mu bolo vznesené obvinenie z trestného činu krádeže spáchaného v súbehu s trestným činom  poškodzovanie cudzej veci. Obvinený muž je momentálne  v cele policajného zaistenia. Ak sa mu vina  preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na dva roky.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OZNAM

Dňa 08.04.2020 a 09.04.2020 sa rušia stránkové hodiny na pracoviskách oddelení dokladov a dopravných inšpektorátoch okresných riaditeľstiev Policajného zboru.

 

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali?

Dopravná polícia
20,49%

Kriminálna polícia a vyšetrovanie
19,23%

Poriadková polícia
9,74%

Pohotovostné útvary /kukláči/
12,60%

Kynológia a hipológia
7,88%

Ochrana ústavných činiteľov
12,67%

Hraničná a cudzinecká polícia
8,75%

Kriminalistické expertízy
8,63%
Hlasovalo: 47137