Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 31. marec 2020, utorok
 

Obvinený zo zločinu lúpeže

21. 02. 2020

V nedeľu ( 16.02.2020 ) okolo 17-tej hodiny  došlo v  Ostrovanoch  na Ul. Jarkovej  k závažnému trestnému činu. Prešovský okresný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže.

Traja muži vo veku 20 rokov, 22 rokov a 16 rokov vošli do jednej chatrče ( so súhlasom 22 ročného muža, ktorý tam býva ),  jeden z nich pristúpil k tam prítomnému 18 ročnému mladíkovi, pričom v ruke držal sekeru. Tou sa zahnal na mladíka a pod hrozbou násilia od neho pýtal 20,- Eur na alkohol, kričal na neho, strkal do neho a dokonca mu sekeru priložil ku krku.  Z celej tejto udalosti ďalší muž mobilným telefónom vyhotovil videozáznam. Posledný z trojice ktorá vošla záznam zverejnil na sociálnej sieti.  V súvislosti s týmto prípadom polícia zadržala a obmedzila na osobnej slobode všetkých štyroch mužov, podozrivých zo spáchania tohto skutku. Všetci pochádzajú z obce Ostrovany. Zadržaní boli umiestnení do cely policajného zaistenia a boli s nimi vykonávané potrebné procesné úkony.  Vyšetrovateľ neskôr troch z nich prepustil  zo zadržania.  Jednému zo zadržaných vyšetrovateľ  na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie zo zločinu lúpeže a zároveň na neho spracoval podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie. Ak sa obvinenému vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OZNAM

Od 16. 03. 2020 až do odvolania sa v súvislosti s vyhlásením mimoriadnej  situácie na území SR znížil rozsah stránkových hodín pri vybavovaní občanov na oddeleniach  dokladov okresných riaditeľstiev Policajného zboru na 3 hodiny denne v pracovných dňoch, a to od 8:00 do 11:00 hodiny.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali?

Dopravná polícia
20,49%

Kriminálna polícia a vyšetrovanie
19,25%

Poriadková polícia
9,73%

Pohotovostné útvary /kukláči/
12,60%

Kynológia a hipológia
7,88%

Ochrana ústavných činiteľov
12,67%

Hraničná a cudzinecká polícia
8,75%

Kriminalistické expertízy
8,63%
Hlasovalo: 47071