Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. apríl 2021, štvrtok
 

Podvádzal ľudí cez internetový portál

05. 01. 2021

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku vzniesol obvinenie za pokračovací zločin podvodu 34 ročnému mužovi z Bratislavy, prechodne žijúcemu v Trnave.   Prostredníctvom internetu podviedol viacero osôb. Ak sa mu tieto skutky preukážu za vinu, hrozí mu trest odňatia slobody na tri  až desať rokov.

V júni 2019 sa telefonicky skontaktoval s 39 ročným mužom z Rimavskej Soboty, ktorý na internete zverejnil inzerát na kúpu motora do automobilu zn. Fiat. Dohoda znela, že po uhradení dohodnutej sumy,  265,-Eur na účet predávajúceho, tovar bude dodaný. Kupujúci tovar doposiaľ nemá a ani peniaze mu neboli vrátené.

O mesiac neskôr sa tento Bratislavčan telefonicky skontaktoval so 46 ročným mužom z obce  Valkovce. Ten mal záujem zakúpiť  bezpečnostné pásy a airbag na osobné vozidlo zn. Suzuki. A znova boli dohodnutí, že po uhradení sumy, v tomto prípade išlo o  150,- Eur, bude tovar kupujúcemu dodaný. A aj v tomto prípade sa tak doposiaľ nestalo. 

Obvinený rovnakým spôsobom podviedol aj 59 ročného muža z obce Slovenská Ves, ktorý mal záujem o kúpu  veternej clony za sedačku na kabriolet osobného vozidla zn. BMW. Tento kupujúci utrel škodu vo výške 100,-Eur.  

Ďalším podvedeným bol 29 ročný muž z obce Očkov, ktorý chcel kúpiť nádrž na motocykel. Sumu, ktorú uhradil predávajúcemu bola vo výške 104,-Eur. Ani on sa doposiaľ nedočkal ani tovaru a ani vrátenia peňazí.

 Aj 44 ročná pani z Myjavy sa stala obeťou podvodníka. Myjavčanka mala záujem o kúpu  benzínového motora na osobné motorové vozidlo zn. Opel. Zálohovú platbu vo výške 200,-Eur uhradila aj  ona, no tovaru sa taktiež doteraz nedočkala.

Obvinený muž je stíhaný na slobode.

Polícia opakovane apeluje na mimoriadnu opatrnosť pri kúpe či predaji prostredníctvom internetu, nakoľko totožnosť predávajúceho si neviete overiť. Nezabúdajme, že opatrnosti a obozretnosti v takýchto prípadoch nikdy nie je dosť.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 48969
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)