Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. apríl 2021, štvrtok
 

Pred hliadkou prudko zrýchlil svoju jazdu, čo mohol urobiť viac

23. 12. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade obvinil 30 ročného miestneho muža z trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Ján v pondelok (21.12.2020) krátko po 13-tej hodine viedol osobné motorové vozidlo zn. VW, po Ul. Uherovej v Poprade,  kde bol zastavovaný policajnou hliadkou. Vodič nezastavil, no jazdu prudko zrýchlil.  Policajná hliadka vodič nakoniec zastavila. Lustráciou bolo zistené, že  vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia  ako aj skutočnosť, že vodič jazdil aj napriek tomu, že mu bol súdom uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlo na dobu 30 mesiacov. Súdom stanovená doba ešte neuplynula.  Ján bol  zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.  Poverený príslušník podal návrh na podanie obžaloby na Okresnú prokuratúru Poprad.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 48969
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)