Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

S cudzím vozidlom a pod vplyvom alkoholu narazil do stĺpa

20. 01. 2021

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Starej Ľubovni vzniesol obvinenie 27 ročnému mužovi z obce  Ihľany z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,  z prečinu poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia ako aj z prečinu neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla.

Obvinený sa včera (19.01.2021)  popoludní  bez súhlasu majiteľa  zmocnil motorového vozidla zn. Fiat Ducato,  ktoré po naštartovaní viedol po meste Podolínec. Nakoľko sa   dostatočne nevenoval vedeniu vozidla,  narazil do elektrického stĺpu. Následkom čoho došlo k prerušeniu dodávky elektrickej energie na jednej z ulíc.  Po príchode  policajnej  hliadky na miesto dopravnej nehody bol vodič podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok  bol  2,23 promile.  Škoda na vozidle bola vyčíslená na  1.000,- Eur a škoda na poškodenom elektrickom zariadení vznikla vo výške 1.000,- Eur.  Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 54052