Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Zaútočil na policajta

01. 03. 2021

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni vedie  trestné stíhanie vo veci trestného činu útoku na verejného činiteľa, z ktorého na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie 22 ročnému miestnemu mužovi.

Obvinený vo štvrtok (25.02.2021) popoludní v meste Stará Ľubovňa na Ul. 17.novembra, samovoľne a bezdôvodne vstupoval na vozovku. Mladík bezdôvodne zastavil osobné  vozidlo, ktorého 61 ročný vodič vystúpil z vozidla a snažil sa mladíka z cesty odohnať.  Na miesto prišiel aj službukonajúci príslušník mestskej polície,  ktorý vyzval mladíka aby upustil od protiprávneho konania. Mladík na výzvy nereagoval, vo svojom protiprávnom konaní pokračoval a policajta kopol do kolena, ruky a hlavy.  Mladý muž bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Okresný vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie, s čím sa sudca stotožnil a vzal obvineného do väzby.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 53921