Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Zranil mestského policajta počas výkonu jeho služby

11. 02. 2021

Vo veci zločinu útoku na verejného činiteľa okresný prešovský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 47 ročnému Marekovi.

V pondelok (08.02.2021) pár minút po deviatej hodine  príslušníci mestskej polície Prešov, vykonávali hliadkovú službu na Ul. Sládkovičovej, pričom spozorovali viaceré priestupky na úseku bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Na tomto úseku je zakázané zastavenie vozidiel.  Priestupky začali dokumentovať. Počas toho  k nim pristúpil tento Prešovčan, ktorý hliadke potvrdil, že je vodičom jedného z vozidiel, ktoré tam stálo a ktoré bolo predmetom dokumentovania.   Muž  bol vyzvaný,  aby predložil doklad totožnosti,  čo nerešpektoval, nasadol do vozidla na miesto vodiča,  naštartoval a chcel vozidlo údajne preparkovať, pričom s vozidlom narazil do lýtka ako aj  do kolena jedného z členov hliadky. Policajt v tom čase stál k vodičovi chrbtom a dokumentoval iného priestupcu.   Policajt sa po náraze otočil a vyzval vodiča aby zastavil vozidlo, no ani tieto opakované výzvy vodič  nerešpektoval a z miesta odišiel.  Mestský policajt utrpel zranenia ľavej nohy,  ktoré si vyžiadalo  lekárske ošetrenie,  doba liečenia zatiaľ nie je známa.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 53921