Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. február 2021, nedeľa
 

Informácie Krajského riaditeľstva PZ v Prešove


:


Jazdil zo strany na stranu
13. 01. 2021

67 ročný muž z obce Modrá nad Cirochou bol obvinený  z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, ktorého sa dopustil  včera (12.01.2021) dopoludnia. Ako vodič osobného vozidla jazdil po štátnej ceste I/74 v smere od mesta Humenné na obec Hažín nad Cirochou. Nakoľko jeho...

Opakovaná krádež v kostole
12. 01. 2021

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou uznesením začal trestné stíhanie pre zločin krádeže a prečin poškodzovanie cudzej veci. Skutkov sa dopustil zatiaľ neznámy páchateľ  v jednom z rímskokatolíckych kostolov vo Vranove. K prvej krádeži došlo...

Mladý vodič pod vplyvom alkoholu nezvládol riadenie
12. 01. 2021

24 ročný mladík z obce Lemešany bol povereným príslušníkom Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove  obvinený  z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Mladý muž včera (11.01.2021) popoludní ako vodič osobného vozidla jazdil  v katastri rodnej obce,  pričom...

Aj vo vozidle nájdené drogy
11. 01. 2021

Vo veci trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi začal trestné stíhanie poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Kežmarku. Policajná hliadka včera (10.01.2021)  hodinu a pol po...

Krádeže prasiatok
11. 01. 2021

V katastrálnom území mesta Medzilaborce,  v časti zvanej „Diel“, došlo v dobe od 06.12.2020 do 07.12.2020 ku krádeži. Doposiaľ neznámy páchateľ z oplotenej ohrady odcudzil sedem kusov vietnamských prasiat, ktoré si odviezol.  Pre samostatne hospodáriaceho roľníka vznikla škoda vo...

Bez vodičského oprávnenia, no s alholom v krvi
07. 01. 2021

Len 21 ročný mladý muž z obce Huncovce  bol obvinený z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Prípadom sa zaoberá poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Kežmarku. Huncovčan  včera (06.01.2021) hodinu a pol po polnoci ako vodič, no bez...

Zavadzala mu v jazde dopravná značka
07. 01. 2021

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Starej Ľubovni vedie  trestné stíhanie, z ktorého na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 46 ročnému mužovi z obce Kamienka. Ten mal v utorok (05.01.2021) krátko...

Ďalšia zbytočná smrť na ceste
05. 01. 2021

Včera (04.01.2021) podvečer došlo na ceste medzi Levočou a Spišskou Novou Vsou, v časti Levočské Lúky k smrteľnej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol život 54 ročného muža. Na uvedenom úseku cesty došlo k zrážke dvoch osobných motorových vozidiel. 23 ročný vodič vozidla zn. BMW...

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OZNAM

Na úseku dopravných evidencií, dokladov a zbraní s účinnosťou od 21. decembra 2020 bude takýto rozsah stránkových hodín:

Evidencia vozidiel

08:00-14:00

Vydávanie dokladov, občianskych preukazov, cestovných pasov, vodičských preukazov

08:00-14:00

Evidencia zbraní a zbrojných preukazov

08:00-14:00 okrem štvrtka

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

V agende občianskych preukazov sa počas núdzového stavu na oddeleniach dokladov  nebudú vydávať certifikáty pre elektronický podpis, keďže na tento účel je k dispozícii bezplatná elektronická služba. Pri doručovaní vyhotovených občianskych preukazov sa bude uprednostňovať doručovanie na adresu občana.

Vodičské preukazy a cestovné pasy sa budú vydávať bez obmedzení.

Dopravné inšpektoráty budú vykonávať všetky evidenčné úkony, avšak len u občanov, ktorí sa objednajú online pomocou elektronickej služby a prednostne budú vybavovať žiadateľov o prihlásenie vozidiel, ktorým dňa 31.12.2020 končí možnosť ich prvýkrát zaevidovať z dôvodu končiacich emisných noriem. Vstup na dopravný inšpektorát im bude umožnený maximálne 5 minút pred termínom.

Vyhotovené osvedčenia o evidencii vozidla  /malý technický preukaz/ sa počas núdzového stavu nebudú doručovať na oddelenia dokladov, ale na adresu žiadateľa.

Na úseku zbraní a streliva polícia nebude prijímať žiadosti o vydanie zbrojných preukazov, a zbrojných licencií, ani žiadosti o udelenie výnimiek k nadobudnutiu vlastníctva či držby zbrane, keďže počas núdzového stavu sa nebudú vykonávať skúšky odbornej spôsobilosti ani potrebné obhliadky priestorov. Nebudú sa vydávať ani potvrdenia o vypožičaní a prenájme zbrane.

 

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 48693
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)