Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. február 2021, nedeľa
 

Informácie Krajského riaditeľstva PZ v Prešove


:


11 fotopascí
05. 01. 2021

V katastrálnom území obce Vyšná Jablonka bolo ukradnutých 11 fotopascí. Na základe tejto skutočností poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Koškovce začal trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže. Pasce boli  umiestnené v lesných častiach zvaných Baraňov a Nad Varjaťovom...

Podvádzal ľudí cez internetový portál
05. 01. 2021

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku vzniesol obvinenie za pokračovací zločin podvodu 34 ročnému mužovi z Bratislavy, prechodne žijúcemu v Trnave.   Prostredníctvom internetu podviedol viacero osôb. Ak sa mu tieto skutky preukážu za vinu, hrozí mu...

Pri Ľubiši došlo k dopravnej nehode, zbytočne vyhasol ľudský život
23. 12. 2020

Včera (22.12.2020) popoludní na štátnej ceste II/559 medzi obcami Kochanovce a Ľubiša, došlo k dopravnej nehode, pri ktorej zbytočne vyhasol ľudský život. 52 ročný muž z Obce Ľubiša ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn.VW,  pričom z nezistených príčin prešiel  do protismeru...

Pred hliadkou prudko zrýchlil svoju jazdu, čo mohol urobiť viac
23. 12. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade obvinil 30 ročného miestneho muža z trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia. Ján v pondelok (21.12.2020) krátko po 13-tej hodine viedol osobné motorové vozidlo zn. VW, po Ul. Uherovej v Poprade,  kde bol...

Pri zatýkaní nájdené striekačky, kryštalická látka i neznáma sušina
22. 12. 2020

Dve hodiny po polnoci včerajšieho dňa (21.12.2020)  pri umiestňovaní 24 ročného muža do cely policajného zaistenia, na základe príkazu na zatknutie, bola mužovi v zmysle zákona vykonaná osobná prehliadka. Pri nej boli u neho nájdené striekačky, neznáma kryštalická látka, neznáma sušina...

Nedočkal sa sociálnej dávky, zaútočil na pracovníčky pošty
22. 12. 2020

Polícia v Prešove začala trestné stíhanie vo veci nebezpečného vyhrážania, ku ktorému došlo včera (21.12.2020) predpoludním v budove pošty v obci Jarovnice.  34 ročný miestny muž na verejnosti, v budove pošty sa vyhrážal dvom pracovníčkam.  Muž žiadal vyplatiť sociálnu dávku...

Vodiča pod vplyvom alkoholu prezradila jazda v protismere
22. 12. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade  vedie  trestné stíhania  vo veci trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Z uvedeného  trestného činu obvinil 37 ročného muža z obce Hrabušice...

Škoda sa vyšplhala na 274.000,-Eur
22. 12. 2020

V pondelok  (21.12.2020) v skorých ranných hodinách  došlo za doposiaľ bližšie nezistených okolností k požiaru v jednej zo spoločností v Poprade – časť Matejovce. V čase vzniku požiaru na prevádzke pracovalo 7 zamestnancov. Požiar prvotne vznikol v priestoroch budovy...

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OZNAM

Na úseku dopravných evidencií, dokladov a zbraní s účinnosťou od 21. decembra 2020 bude takýto rozsah stránkových hodín:

Evidencia vozidiel

08:00-14:00

Vydávanie dokladov, občianskych preukazov, cestovných pasov, vodičských preukazov

08:00-14:00

Evidencia zbraní a zbrojných preukazov

08:00-14:00 okrem štvrtka

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

V agende občianskych preukazov sa počas núdzového stavu na oddeleniach dokladov  nebudú vydávať certifikáty pre elektronický podpis, keďže na tento účel je k dispozícii bezplatná elektronická služba. Pri doručovaní vyhotovených občianskych preukazov sa bude uprednostňovať doručovanie na adresu občana.

Vodičské preukazy a cestovné pasy sa budú vydávať bez obmedzení.

Dopravné inšpektoráty budú vykonávať všetky evidenčné úkony, avšak len u občanov, ktorí sa objednajú online pomocou elektronickej služby a prednostne budú vybavovať žiadateľov o prihlásenie vozidiel, ktorým dňa 31.12.2020 končí možnosť ich prvýkrát zaevidovať z dôvodu končiacich emisných noriem. Vstup na dopravný inšpektorát im bude umožnený maximálne 5 minút pred termínom.

Vyhotovené osvedčenia o evidencii vozidla  /malý technický preukaz/ sa počas núdzového stavu nebudú doručovať na oddelenia dokladov, ale na adresu žiadateľa.

Na úseku zbraní a streliva polícia nebude prijímať žiadosti o vydanie zbrojných preukazov, a zbrojných licencií, ani žiadosti o udelenie výnimiek k nadobudnutiu vlastníctva či držby zbrane, keďže počas núdzového stavu sa nebudú vykonávať skúšky odbornej spôsobilosti ani potrebné obhliadky priestorov. Nebudú sa vydávať ani potvrdenia o vypožičaní a prenájme zbrane.

 

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 48692
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)