Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. apríl 2021, piatok
 

Informácie Krajského riaditeľstva PZ v Prešove


:


Peniaze, cigarety, cukrovinky i alkohol
18. 12. 2020

Na políciu bolo včera (17.12.2020)  oznámené, že došlo k vlámaniu do predajne potravín v obci Chmeľov. Stať sa tak malo v nočných hodinách zo 16.12.2020 na 17.12.2020.   Páchateľ  cez okno vošiel do predajne a odtiaľ ukradol 1.700,-Eur, 6 kartónov cigariet rôznych...

Ukradnutá nerezová cisterna
18. 12. 2020

Vo veci obzvlášť závažného zločinu krádeže vedie trestné stíhanie vyšetrovateľ v Humennom.  K protiprávnemu konaniu došlo v dobe od 10.12.2020  do  15.12.2020, kedy páchateľ  z areálu jednej z firiem v Kochanovciach  odcudzil z nákladného špeciálneho...

Vytrhnutá časť rampy, polícia vyzýva svedkov aby sa prihlásili
18. 12. 2020

Na linku 158 bolo v stredu (16.12.2020) oznámené poškodenie  rampy na prístupovej ceste vedúcej k objektu Študentského domova a jedálne v Prešove,  na Ul. 17. Novembra. Následným preverovaním bolo zistené, že k poškodeniu došlo v dobe od 30.11.2020 do 05.12.2020....

A opäť nefunkčné osvetlenie
18. 12. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade vzniesol obvinenie z prečinu marenie výkonu úradného rozhodnutia 38 ročnému mužovi. Tento Popradčan  v stredu (16.12.2020) hodinu po polnoci ako vodič viedol osobné motorové vozidlo  zn. Ford po ceste III/3065 v...

Nezhody okolo prípravy obeda vyústili až do obavy o život ženy
18. 12. 2020

Z prečinu  nebezpečné vyhrážanie bolo povereným príslušníkom vznesené obvinenie 64 ročnému mužovi  z obce v okrese Vranov nad Topľou. Muž v stredu (16.12.2020)  krátko predpoludním v rodinnom dome v kuchyni po predchádzajúcej hádke s manželkou  vzal do...

Objasnená krádež holiacich strojčekov
18. 12. 2020

Popradský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie len 16 ročnému mladíkovi z mesta Spišská Nová Ves za obzvlášť závažný zločin krádeže. O samotnom skutku sme Vás informovali v našich tlačových správach pred pár dňami. Došlo k nemu 03.12.2020 a  07.12.2020 popoludní v jednom...

Skončil v potoku
16. 12. 2020

Vodič osobného motorového vozidla počas cesty  v smere Sabinov na obec Červená voda,  pred jedným z rodinných domov v Sabinove zišiel s vozidlom mimo vozovku, vozidlo sa otočilo na strechu a ostalo v miestnom potoku. Na miesto nehody bola okamžite vyslaná...

Odovzdanie peňazí zlyhalo
16. 12. 2020

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Ľubotín šetrí prípad trestného činu sprenevery, z ktorého na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie 22 ročnému mužovi z obce Šarišské Jastrabie. Mladík ešte v mesiaci september tohto roku prevzal od 49 ročného muža z ...

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OZNAM

Na úseku dopravných evidencií, dokladov a zbraní s účinnosťou od 21. decembra 2020 bude takýto rozsah stránkových hodín:

Evidencia vozidiel

08:00-14:00

Vydávanie dokladov, občianskych preukazov, cestovných pasov, vodičských preukazov

08:00-14:00

Evidencia zbraní a zbrojných preukazov

08:00-14:00 okrem štvrtka

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

V agende občianskych preukazov sa počas núdzového stavu na oddeleniach dokladov  nebudú vydávať certifikáty pre elektronický podpis, keďže na tento účel je k dispozícii bezplatná elektronická služba. Pri doručovaní vyhotovených občianskych preukazov sa bude uprednostňovať doručovanie na adresu občana.

Vodičské preukazy a cestovné pasy sa budú vydávať bez obmedzení.

Dopravné inšpektoráty budú vykonávať všetky evidenčné úkony, avšak len u občanov, ktorí sa objednajú online pomocou elektronickej služby a prednostne budú vybavovať žiadateľov o prihlásenie vozidiel, ktorým dňa 31.12.2020 končí možnosť ich prvýkrát zaevidovať z dôvodu končiacich emisných noriem. Vstup na dopravný inšpektorát im bude umožnený maximálne 5 minút pred termínom.

Vyhotovené osvedčenia o evidencii vozidla  /malý technický preukaz/ sa počas núdzového stavu nebudú doručovať na oddelenia dokladov, ale na adresu žiadateľa.

Na úseku zbraní a streliva polícia nebude prijímať žiadosti o vydanie zbrojných preukazov, a zbrojných licencií, ani žiadosti o udelenie výnimiek k nadobudnutiu vlastníctva či držby zbrane, keďže počas núdzového stavu sa nebudú vykonávať skúšky odbornej spôsobilosti ani potrebné obhliadky priestorov. Nebudú sa vydávať ani potvrdenia o vypožičaní a prenájme zbrane.

 

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 48939
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)