Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. február 2021, nedeľa
 

Informácie Krajského riaditeľstva PZ v Prešove


:


Obvinený z prečinu krádeže a porušovania domovej slobody
03. 08. 2020

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru vo Vranove nad Topľou začal dňa 30.07.2020 trestné stíhanie pre prečin krádeže v súbehu s prečinom porušovanie domovej slobody, kde neznámy páchateľ vošiel na pozemok rodinného domu v obci Soľ, okres Vranov nad Topľou, následne...

Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky
03. 08. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vo Svidníku začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie 47 ročnému mužovi z okresu Stropkov pre trestný čin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. 47 ročný muž dňa 01.08.2020 v čase okolo 17.30 h ako vodič viedol osobné...

Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky
03. 08. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Humennom začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie 44 ročnému mužovi z Humenného pre trestný čin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. 44 ročný muž dňa 31.07.2020 v čase okolo 21.20 h ako vodič viedol osobné...

Pytliactvo
26. 06. 2020

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície vo Vranove nad Topľou začal trestné stíhanie pre veci prečin Pytliactvo. Doposiaľ neznámy páchateľ dňa 24.06.2020 v čase okolo 00:00 h na poli medzi obcami Rudlov a Zámutov, k.ú. obce Rudlov, v poľovnom revíry Slaný Potok, bez povolenia ulovil mladého jeleňa,...

Alkohol za volantom
23. 06. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Starej Ľubovni vzniesol obvinenie 41 ročnému Martinovi zo Starej Ľubovne pre trestný čin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. 41 ročný Martin dňa 22.06.2020 v čase okolo 20.15 h ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn....

Alkohol za volantom
23. 06. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Kežmarku vzniesol obvinenie 46 ročnej žene z obce v okrese Kežmarok pre trestný čin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. 46 ročná žena dňa 22.06.2020 v čase o 14.06 h ako vodička viedla osobné motorové vozidlo zn....

14 ročný mladík pod vplyvom alkoholu za volantom
23. 06. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie len 14 mužovi z Kendíc, okres Prešov pre trestný čin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. 14 ročný mladík dňa 21.06.2020 v čase okolo 03.20 h ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda po...

Výzva pre občanov
23. 06. 2020

V poslednom období sa množia trestné oznámenia na podvodné konania neznámych osôb, ktoré za účelom vylákania finančných prostriedkov oslovia predovšetkým seniorov a to prostredníctvo telefónnej komunikácie zo zahraničia. V rámci telefónnej komunikácie sa tieto neznáme osoby snažia...

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OZNAM

Na úseku dopravných evidencií, dokladov a zbraní s účinnosťou od 21. decembra 2020 bude takýto rozsah stránkových hodín:

Evidencia vozidiel

08:00-14:00

Vydávanie dokladov, občianskych preukazov, cestovných pasov, vodičských preukazov

08:00-14:00

Evidencia zbraní a zbrojných preukazov

08:00-14:00 okrem štvrtka

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

V agende občianskych preukazov sa počas núdzového stavu na oddeleniach dokladov  nebudú vydávať certifikáty pre elektronický podpis, keďže na tento účel je k dispozícii bezplatná elektronická služba. Pri doručovaní vyhotovených občianskych preukazov sa bude uprednostňovať doručovanie na adresu občana.

Vodičské preukazy a cestovné pasy sa budú vydávať bez obmedzení.

Dopravné inšpektoráty budú vykonávať všetky evidenčné úkony, avšak len u občanov, ktorí sa objednajú online pomocou elektronickej služby a prednostne budú vybavovať žiadateľov o prihlásenie vozidiel, ktorým dňa 31.12.2020 končí možnosť ich prvýkrát zaevidovať z dôvodu končiacich emisných noriem. Vstup na dopravný inšpektorát im bude umožnený maximálne 5 minút pred termínom.

Vyhotovené osvedčenia o evidencii vozidla  /malý technický preukaz/ sa počas núdzového stavu nebudú doručovať na oddelenia dokladov, ale na adresu žiadateľa.

Na úseku zbraní a streliva polícia nebude prijímať žiadosti o vydanie zbrojných preukazov, a zbrojných licencií, ani žiadosti o udelenie výnimiek k nadobudnutiu vlastníctva či držby zbrane, keďže počas núdzového stavu sa nebudú vykonávať skúšky odbornej spôsobilosti ani potrebné obhliadky priestorov. Nebudú sa vydávať ani potvrdenia o vypožičaní a prenájme zbrane.

 

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 48693
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)