Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. február 2021, nedeľa
 

Informácie Krajského riaditeľstva PZ v Prešove


:


Vznesenie obvinenia pre drogovú trestnú činnosť
19. 06. 2020

Prešovský vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie vo veci zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Muž z Prešova si zadovážili a následne pri sebe v osobnom motorovom vozidle držal a prechovával omamné a...

Obvinenie pre drogovú trestnú činnosť
19. 06. 2020

Popradský vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie vo veci zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Na základe dôkaznej situácie vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z trestného činu nedovolenej výroby omamných a...

Alkohol za volantom
18. 06. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Bardejove vzniesol obvinenie 51 ročnému Stanislavovi z Bardejova pre trestný čin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. 51 ročný Stanislav dňa 17.06.2020 v čase o 17.05 h ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot...

Opäť alkohol za volantom
18. 06. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Humennom vzniesol obvinenie 33 ročnému mužovi z okresu Humenné pre trestný čin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. 33 ročný muž dňa 17.06.2020 v čase o 12.05 h ako vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda v ...

Požiar penziónu
19. 05. 2020

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Humennom  začal  trestné stíhanie pre zločin Poškodzovanie cudzej veci. Dňa 18.05.2020 v čase okolo 21.00 hod. došlo v areáli Penziónu Obšitník na adrese Adidovce 9, okres Humenné z doposiaľ nezistených príčin k...

Ďalší alkohol za volantom
18. 05. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie 42 ročnému mužovi z obci Lučivná, okres Poprad. Obvinený muž dňa 16. 05. 2020 v čase okolo 16.00 hod viedol nekoordinovane svoje...

Vznesenie obvinenia pre pytliactvo
18. 05. 2020

Vyšetrovateľ okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie 48 ročnému mužovi z obce Sedliská, okres Vranov nad Topľou za prečin pytliactva. Obvinený muž dňa 17.05.2020 v čase okolo 17.45 hod neoprávnene zasiahol do výkonu...

Jazda pod vplyvom alkoholu
18. 05. 2020

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie 44 ročnému Mariánovi zo Sniny pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Obvinený muž dňa 15.05.2020 v čase okolo 23.30...

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OZNAM

Na úseku dopravných evidencií, dokladov a zbraní s účinnosťou od 21. decembra 2020 bude takýto rozsah stránkových hodín:

Evidencia vozidiel

08:00-14:00

Vydávanie dokladov, občianskych preukazov, cestovných pasov, vodičských preukazov

08:00-14:00

Evidencia zbraní a zbrojných preukazov

08:00-14:00 okrem štvrtka

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

V agende občianskych preukazov sa počas núdzového stavu na oddeleniach dokladov  nebudú vydávať certifikáty pre elektronický podpis, keďže na tento účel je k dispozícii bezplatná elektronická služba. Pri doručovaní vyhotovených občianskych preukazov sa bude uprednostňovať doručovanie na adresu občana.

Vodičské preukazy a cestovné pasy sa budú vydávať bez obmedzení.

Dopravné inšpektoráty budú vykonávať všetky evidenčné úkony, avšak len u občanov, ktorí sa objednajú online pomocou elektronickej služby a prednostne budú vybavovať žiadateľov o prihlásenie vozidiel, ktorým dňa 31.12.2020 končí možnosť ich prvýkrát zaevidovať z dôvodu končiacich emisných noriem. Vstup na dopravný inšpektorát im bude umožnený maximálne 5 minút pred termínom.

Vyhotovené osvedčenia o evidencii vozidla  /malý technický preukaz/ sa počas núdzového stavu nebudú doručovať na oddelenia dokladov, ale na adresu žiadateľa.

Na úseku zbraní a streliva polícia nebude prijímať žiadosti o vydanie zbrojných preukazov, a zbrojných licencií, ani žiadosti o udelenie výnimiek k nadobudnutiu vlastníctva či držby zbrane, keďže počas núdzového stavu sa nebudú vykonávať skúšky odbornej spôsobilosti ani potrebné obhliadky priestorov. Nebudú sa vydávať ani potvrdenia o vypožičaní a prenájme zbrane.

 

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 48692
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)