Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. apríl 2021, streda
 

Informácie Krajského riaditeľstva PZ v Prešove


:


Prišiel sám
05. 02. 2021

45 ročný Čech (menom Peter) sa sám dostavil na políciu v Poprade s tým, že v aute preváža drogy. Stalo sa tak v stredu (03.02.2021) vo večerných hodinách. Išlo teda o osobu podozrivú z drogovej trestnej činnosti. Peter uviedol,  že neoprávnene z Čiech...

53 balíkov ukradnutých, 21 poškodených
05. 02. 2021

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Medzilaborciach začal trestné stíhanie vo veci  prečinu krádeže spáchaného v súbehu s prečinom poškodzovanie cudzej veci. Neznámy páchateľ v dobe od augusta  2019  až  doposiaľ  z areálu bývalého...

Alkohol u vodiča sa podpísal pod dopravnú nehodu
03. 02. 2021

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, z ktorého vzniesol obvinenie 32 ročnému mužovi z obce Nižný Slavkov. Včera (02.02.2021) popoludní  ako vodič  viedol ...

Zbytočná smrť 8 ročného chlapčeka
03. 02. 2021

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni  začal včera (02.02.2021) trestné stíhanie pre prečin usmrtenie. K tejto tragickej udalosti došlo v už uvedený deň v čase obeda v obci Lomnička. Na otvorenej nezastavanej  ploche za domom za doposiaľ...

79 ročná žena poškriabala auto
03. 02. 2021

79 ročná Vranovčanka bola obvinená z trestného činu  poškodzovanie cudzej veci. Prípadom sa zaoberá miestne obvodné policajné oddelenie. Žena  mala začiatkom novembra 2020, okolo 8-mej hodiny ráno kľúčom poškodiť osobné vozidlo zn. Škoda,  ktoré bolo odstavené pred jej domom na...

V zákaze činnosti ale na traktore
03. 02. 2021

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove nad Topľou obvinil 20 ročného Zámutovčana z trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia. Včera ráno tento mladý muž jazdil na traktore po ceste II/576 v smere od obce Banské na obec Herľany, kde bol policajnou hliadkou...

Opatrnosti nikdy nie je dosť, ani doma!
03. 02. 2021

Vo veci trestného činu ublíženia na zdraví začal včera (02.02.2021) viesť trestné stíhanie vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade.   Dopoludnia včerajšieho dňa v jednom z domov v obci Dlhé Stráže, došlo v priestoroch kuchyne, pravdepodobne z ...

,,Umelec“ si vybral dráhové vozidlo
03. 02. 2021

V nočných hodinách dňa 02.02.2021 došlo k poškodeniu dráhového vozidla, na celkovej ploche 23 m2. Poškodená železničná spoločnosť škodu doposiaľ nevyčíslila. Na základe tejto skutočnosti  poverený policajt oddelenia železničnej polície v Prešove  začal trestné stíhanie pre...

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OZNAM

Na úseku dopravných evidencií, dokladov a zbraní s účinnosťou od 21. decembra 2020 bude takýto rozsah stránkových hodín:

Evidencia vozidiel

08:00-14:00

Vydávanie dokladov, občianskych preukazov, cestovných pasov, vodičských preukazov

08:00-14:00

Evidencia zbraní a zbrojných preukazov

08:00-14:00 okrem štvrtka

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

V agende občianskych preukazov sa počas núdzového stavu na oddeleniach dokladov  nebudú vydávať certifikáty pre elektronický podpis, keďže na tento účel je k dispozícii bezplatná elektronická služba. Pri doručovaní vyhotovených občianskych preukazov sa bude uprednostňovať doručovanie na adresu občana.

Vodičské preukazy a cestovné pasy sa budú vydávať bez obmedzení.

Dopravné inšpektoráty budú vykonávať všetky evidenčné úkony, avšak len u občanov, ktorí sa objednajú online pomocou elektronickej služby a prednostne budú vybavovať žiadateľov o prihlásenie vozidiel, ktorým dňa 31.12.2020 končí možnosť ich prvýkrát zaevidovať z dôvodu končiacich emisných noriem. Vstup na dopravný inšpektorát im bude umožnený maximálne 5 minút pred termínom.

Vyhotovené osvedčenia o evidencii vozidla  /malý technický preukaz/ sa počas núdzového stavu nebudú doručovať na oddelenia dokladov, ale na adresu žiadateľa.

Na úseku zbraní a streliva polícia nebude prijímať žiadosti o vydanie zbrojných preukazov, a zbrojných licencií, ani žiadosti o udelenie výnimiek k nadobudnutiu vlastníctva či držby zbrane, keďže počas núdzového stavu sa nebudú vykonávať skúšky odbornej spôsobilosti ani potrebné obhliadky priestorov. Nebudú sa vydávať ani potvrdenia o vypožičaní a prenájme zbrane.

 

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 48933
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)