Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. február 2021, sobota
 

Informácie Krajského riaditeľstva PZ v Prešove


:


Vraj ho obrali o majetok
25. 01. 2021

Vyšetrovateľ  Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade začal trestné stíhanie vo veci prečinu nebezpečného vyhrážania  a vo veci zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Od leta v roku 2020 až do januára tohto roku,  42 ročný Popradčan sa...

Dožadoval sa 2.500,-Eur
25. 01. 2021

Popradský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 48 ročnému miestnemu mužovi  zo zločinu vydierania a z prečinu porušovania domovej slobody. Skutkov sa dopustil včera (24.01.2021)  v skorých ranných hodinách v jednom z popradských  bytov  na Ul. Partizánskej. Muž...

Opitý vodič nebol držiteľom vodičského preukazu
25. 01. 2021

V obci Ľubica bol včera (24.01.2021)  hodinu a pol po polnoci policajnou hliadkou  zákonným spôsobom zastavený 31 ročný muž, ktorý jazdil na osobnom  vozidle a to z dôvodu, že  nerešpektoval dopravné značenie ,,Zákaz predchádzania“. Pri kontrole bol muž vyzvaný...

Zaútočil na psa
22. 01. 2021

Včera (21.01.2021) popoludní došlo v obci Kalinov k útoku na psa. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva policajného zboru v Humennom v prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu týranie zvierat. 58 ročný muž  neďaleko  jedného z rodinných domov v uvedenej...

Vyhrážal sa rodičom, že ich zabije
22. 01. 2021

Popradský okresný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 34 ročnému mužovi zo zločinu vydieranie. Ak sa obvinenému  Popradčanovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na štyri až desať rokov. K zločinu došlo v stredu (20.01.2021)  krátko pred polnocou. Muž pod vplyvom alkoholu...

Nemali bezpečnostný pás a vodič ani vodičský preukaz
22. 01. 2021

Len 19 ročnému Levočanovi  poverený príslušník  Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade  vzniesol  obvinenie z prečinu   marenie výkonu úradného rozhodnutia,  ktorého sa dopustil  včera (21.01.2021) v skorých ranných hodinách ako vodič osobného...

S cudzím vozidlom a pod vplyvom alkoholu narazil do stĺpa
20. 01. 2021

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Starej Ľubovni vzniesol obvinenie 27 ročnému mužovi z obce  Ihľany z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,  z prečinu poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia ako aj z prečinu...

Krádež dreva
20. 01. 2021

V lesnom poraste zvanom „Petraňa“, nachádzajúcom  sa v katastrálnom území obce Vechec, došlo  počas uplynulého víkendu ku krádeži.  Polícia v prípade teda začala   trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže. Podozriví muži   neoprávnene  a bez...

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OZNAM

Na úseku dopravných evidencií, dokladov a zbraní s účinnosťou od 21. decembra 2020 bude takýto rozsah stránkových hodín:

Evidencia vozidiel

08:00-14:00

Vydávanie dokladov, občianskych preukazov, cestovných pasov, vodičských preukazov

08:00-14:00

Evidencia zbraní a zbrojných preukazov

08:00-14:00 okrem štvrtka

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

V agende občianskych preukazov sa počas núdzového stavu na oddeleniach dokladov  nebudú vydávať certifikáty pre elektronický podpis, keďže na tento účel je k dispozícii bezplatná elektronická služba. Pri doručovaní vyhotovených občianskych preukazov sa bude uprednostňovať doručovanie na adresu občana.

Vodičské preukazy a cestovné pasy sa budú vydávať bez obmedzení.

Dopravné inšpektoráty budú vykonávať všetky evidenčné úkony, avšak len u občanov, ktorí sa objednajú online pomocou elektronickej služby a prednostne budú vybavovať žiadateľov o prihlásenie vozidiel, ktorým dňa 31.12.2020 končí možnosť ich prvýkrát zaevidovať z dôvodu končiacich emisných noriem. Vstup na dopravný inšpektorát im bude umožnený maximálne 5 minút pred termínom.

Vyhotovené osvedčenia o evidencii vozidla  /malý technický preukaz/ sa počas núdzového stavu nebudú doručovať na oddelenia dokladov, ale na adresu žiadateľa.

Na úseku zbraní a streliva polícia nebude prijímať žiadosti o vydanie zbrojných preukazov, a zbrojných licencií, ani žiadosti o udelenie výnimiek k nadobudnutiu vlastníctva či držby zbrane, keďže počas núdzového stavu sa nebudú vykonávať skúšky odbornej spôsobilosti ani potrebné obhliadky priestorov. Nebudú sa vydávať ani potvrdenia o vypožičaní a prenájme zbrane.

 

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 48688
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)