Prejdi na hlavný obsah Prejdi na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. február 2021, nedeľa
 

Informácie Krajského riaditeľstva PZ v Prešove


:


Na ceste vyhasol mladý ľudský život
19. 01. 2021

Na ceste I/18 medzi obcou Kapušany a mestom Prešov včera (18.01.2021) podvečer došlo k dopravnej nehode,  pri ktorej vyhasol život len 19 ročného mladého muža, pochádzajúceho z obce Chmeľov.   Chmeľovčan, ako vodič  osobného vozidla zn. Škoda z doposiaľ presne nezistených príčin...

V prípade podpálenia 11 ročného chlapca bolo vznesené obvinenie
19. 01. 2021

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou začal trestné stíhanie pre zločin ublíženia na zdraví spáchaného v štádiu pokusu, ku ktorému došlo  v nedeľu (17.01.2021) predpoludním  v blízkosti jedného z rodinných domov v obci Poša. 15...

Nekoordinovaná jazda vodiča mala svoj dôvod
19. 01. 2021

35 ročnému mužovi z obce Zlaté bolo uznesením povereného príslušníka Okresného dopravného inšpektorátu v Bardejove vznesené obvinenie z  prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Včera (18.01.2021)  10 minút po polnoci  35 ročný muž ako vodič viedol  osobné  ...

Za všetko môže nesprávny spôsob jazdy
19. 01. 2021

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Humennom vedie trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie z prečinu  ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 33 ročnému mužovi z obce Dlhé nad Cirochou. Včera (18.01.2021)   popoludní  jazdil na osobnom motorovom...

Jedol v aute a obmedzoval ostatných vodičov
18. 01. 2021

24 ročného Sninčana  poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Humennom obvinil z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. V sobotu (16.01.2021)  po polnoci na jednej zo sninských  čerpacích staníc sedel ako vodič  v naštartovanom  motorovom...

Najskôr jej nadával, potom na ňu zaútočil
18. 01. 2021

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Poprade vzniesol obvinenie 26 ročnému mužovi z prečinu nebezpečné vyhrážanie, ktorého sa dopustil  v piatok (15.01.2021) v nočných hodinách. Tento Popradčan  vstúpil do jedného z bytov v rodnom meste a začal...

Stratilo sa 80.000,-Eur
13. 01. 2021

V dobe od novembra  2020  do  12.01.2021 došlo v rodinnom dome v obci Hubošovce ku krádeži finančnej hotovosti. Doposiaľ nezistený páchateľ odcudzil finančnú hotovosť vo výške 80 000,-Eur, ktorá bola uložená v obálkach v zásuvke skrinky.  Majiteľovi nehnuteľnosti tak...

Viac ako 450 dávok drogy
13. 01. 2021

Vranovský vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie vo veci drogovej trestnej činnosti, z ktorej na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie 33 ročnému mužovi z obce Poša. Tento muž v mesiaci jún 2019 prišiel do Českej republiky, do Brna,  kde  od 34 ročného muža prevzal...

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

OZNAM

Na úseku dopravných evidencií, dokladov a zbraní s účinnosťou od 21. decembra 2020 bude takýto rozsah stránkových hodín:

Evidencia vozidiel

08:00-14:00

Vydávanie dokladov, občianskych preukazov, cestovných pasov, vodičských preukazov

08:00-14:00

Evidencia zbraní a zbrojných preukazov

08:00-14:00 okrem štvrtka

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

V agende občianskych preukazov sa počas núdzového stavu na oddeleniach dokladov  nebudú vydávať certifikáty pre elektronický podpis, keďže na tento účel je k dispozícii bezplatná elektronická služba. Pri doručovaní vyhotovených občianskych preukazov sa bude uprednostňovať doručovanie na adresu občana.

Vodičské preukazy a cestovné pasy sa budú vydávať bez obmedzení.

Dopravné inšpektoráty budú vykonávať všetky evidenčné úkony, avšak len u občanov, ktorí sa objednajú online pomocou elektronickej služby a prednostne budú vybavovať žiadateľov o prihlásenie vozidiel, ktorým dňa 31.12.2020 končí možnosť ich prvýkrát zaevidovať z dôvodu končiacich emisných noriem. Vstup na dopravný inšpektorát im bude umožnený maximálne 5 minút pred termínom.

Vyhotovené osvedčenia o evidencii vozidla  /malý technický preukaz/ sa počas núdzového stavu nebudú doručovať na oddelenia dokladov, ale na adresu žiadateľa.

Na úseku zbraní a streliva polícia nebude prijímať žiadosti o vydanie zbrojných preukazov, a zbrojných licencií, ani žiadosti o udelenie výnimiek k nadobudnutiu vlastníctva či držby zbrane, keďže počas núdzového stavu sa nebudú vykonávať skúšky odbornej spôsobilosti ani potrebné obhliadky priestorov. Nebudú sa vydávať ani potvrdenia o vypožičaní a prenájme zbrane.

 

OD NOVEMBRA PLATÍ ZBRAŇOVÁ AMNESTIA

Občania môžu beztrestne odovzdať do úschovy nelegálne držané strelné zbrane a strelivo na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, ktorý im o prevzatí vydá potvrdenie. Štvrté kolo zbraňovej amnestie schválila Národná rada SR na obdobie od 1. novembra 2020 do 30. apríla 2021.

Odovzdané strelné zbrane a strelivo bude skúmať Kriminalistický a expertízny ústav Policajného zboru. Občania budú mať možnosť si túto zbraň zaevidovať pod podmienkou, že ňou nebol spáchaný trestný čin a spĺňajú podmienky na držanie alebo nosenie zbrane. Prípadne budú môcť previesť vlastníctvo zbrane na inú osobu spĺňajúcu podmienky. Ak tak neurobia, zbraň sa stane vlastníctvom štátu. Podobný postup je aj pri strelive.

UPOZORNENIE V SÚVISLOSTI SO ZÁKAZOM VYCHÁDZANIA

Zbraň bude prevzatá do úschovy od každého občana. A to bez ohľadu na to, či sa naňho vzťahujú výnimky z uznesenia vlády o zákaze vykázania. Konanie občana, ktorý poruší uznesenie o zákaze vychádzania, však bude následne riešené pre podozrenie porušenia predpisov na úseku verejného zdravotníctva. Zbraň bude od neho prevzatá za dodržania prísnych hygienických opatrení.

Upozorňujeme, že počas núdzového stavu neplatia lehoty platnosti uvedené na dokladoch /s výnimkou cestovných pasov/  ktorá sa automaticky predlžuje až do uplynutia 4 mesiacov po skončení núdzového stavu, výnimočného stavu, alebo mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V súvislosti s touto skutočnosťou žiadame všetkých občanov, ktorí si prídu vybaviť doklady o trpezlivosť, zhovievavosť a ohľaduplnosť.

Anketa

Ak uvažujete o vstupe do Policajného zboru, ktorú službu by ste si vybrali? Hlasovalo: 48693
 

© 2021 Ministerstvo vnútra SR. Web dizajn a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems. Vyhlásenie o prístupnosti | Vyhlásenie o cookies (PDF, 398 kB)