Finančná správa SR nevracia dane po vyplnení formuláru!

Na tento typ podvodu na svojej webovej stránke, ako aj v médiách opakovane upozorňuje aj Finančná správa SR .

Občanom neustále odporúčame: podobné e-maily, či iné správy je najbezpečnejšie zmazať hneď pri ich doručení. Netreba na ne reagovať, nič v nich nepotvrdzovať a ani neaktualizovať, najbezpečnejšie je ich ani neotvárať.

Ide o správu, ktorá vykazuje znaky podvodnej správy zameranej na získanie napr. osobných údajov alebo prihlasovacích údajov.  Môže ísť o pokus páchateľov získať prístup k údajom z internetbankingu, k údajom o platobných kartách a pod. Polícia pravidelne informuje verejnosť o pokusoch o podvodné konania pod zámienkou rôznych legiend, v médiách, na sociálnych sieťach, i na svojom webovom sídle. 

Napriek úkonom, ktoré sú v tejto súvislosti uskutočňované, nie je možné zabrániť ďalšiemu šíreniu takýchto správ.

Ak máte za to, že došlo k nezákonnému konaniu (napr. vám boli odcudzené finančné prostriedky z vášho účtu a pod.), môžete postupovať v zmysle ustanovenia § 62 Trestného poriadku a podať oznámenie o skutočnostiach, že bol spáchaný trestný čin (trestné oznámenie) na ktoromkoľvek najbližšom útvare Policajného zboru alebo na prokuratúre a predložiť konkrétne dôkazy o tom, že bol takýto trestný čin spáchaný. Policajný zbor v súlade s právnym poriadkom Slovenskej republiky následne vykoná ďalšie potrebné úkony.

Polícia priebežne monitoruje takéto pokusy o podvodné konania a vyzýva týmto širokú verejnosť na mimoriadnu opatrnosť pri komunikácii s neznámymi osobami, či inštitúciami. 

ilustračný obrázok