Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Nedaj zlodejovi príležitosť

10. 06. 2008

Krádežiam vecí z auta môžeme vo významnej miere zabrániť, ak budeme rešpektovať nasledujúce pravidlá:

  • Nikdy nenechávajte v aute na viditeľnom mieste veci, ktoré môžu lákať zlodeja. Ak si ich neberiete so sebou, treba ich skryť v batožinovom priestore. Zlodeja môže prilákať aj poloprázdna igelitová taška, nieto ešte fotoaparát alebo kožená kabelka. Zlodej často najskôr vec ukradne a až potom uvažuje o jej hodnote.
  • Ak máte autorádio s odnímateľným panelom, využívajte túto ochranu svojho majetku. Pri odchode z auta by ste si mali panel vziať so sebou a nenechávať ho v aute.
  • Nenechávajte v aute technický preukaz či ústrižok zo zaplateného povinného zmluvného poistenia. Zlodej z nich môže získať dôležité informácie o vás.
  • Nikdy neparkujte auto na opustenom mieste. Je vysoko pravdepodobné, že za to zaplatíte vykradnutím, resp. poškodením auta, ak nie jeho celým ukradnutím.
  • Hoci na to nie sme v našich podmienkach zvyknutí, mali by sme mať zamknuté dvere a batožinový priestor aj počas jazdy. Pri státí pred semafórom alebo počas pomalej jazdy v dopravnej zápche tak znemožníme, aby nám zlodej ukradol veci, ktoré máme na prázdnom sedadle alebo v batožinovom priestore auta.

V prípade, že vaše auto bolo vykradnuté, urýchlene volajte číslo 158, resp. 112.


 

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy