Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

16 cudzincov zadržaných na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici

27. 05. 2013

znak PZ SR

Dňa 22. mája 2013 zadržali policajti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 16 cudzincov.

Policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď zadržali v katastrálnom území obce Porúbka, okres Sobrance, 9 štátnych príslušníkov Somálska, 3 štátnych príslušníkov Bangladeša a 1štátneho príslušníka Sudánu. Cudzinci prekročili štátnu hranicu z Ukrajiny do SR neoprávnene mimo hraničný priechod a na našom území sa zdržiavali neoprávnene. Jeden cudzinec prejavil úmysel požiadať o azyl na území SR a bol prevezený do Záchytného tábora v Humennom za účelom azylového konania. 6 osôb zo skupiny boli mladiství, boli odovzdaní pracovníkom úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorí zabezpečili ich prevoz do detského domova. 6 ocudzincov zo skupiny bolo prevezených do Záchytného tábora pre cudzincov v Sečovciach za účelom vykonania readmisie. 

Policajti OHK PZ Petrovce zadržali v katastrálnom území obce Porúbka, okres Sobrance, 2 štátnych príslušníkov Ruskej federácie a 1 štátneho príslušníka Gruzínska. Všetci cudzinci boli administratívne vyhostení s určením zákazu vstupu na územie SR na dobu 3 rokov. V zmysle platnej readmisnej dohody boli odovzdaní príslušníkom Štátnej hraničnej služby Ukrajiny.