Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. máj 2024, sobota
 

5. výročie vstupu Slovenskej republiky do Europolu

28. 10. 2009

Rob Wainwright

Riaditeľ Európskeho policajného úradu (Europol) Rob Wainwright navštívil v dňoch 21. a 22.10.2009 Slovenskú republiku. Na pozvanie prezidenta Policajného zboru Jána Packu sa zúčastnil na oslavách 5. výročia prijatia Slovenskej republiky za riadneho člena Europolu, ktoré nadväzovalo na vstup Slovenskej republiky do Európskej únie.

Na slávnostnej recepcii usporiadanej v Primaciálnom paláci v Bratislave sa riaditeľ Europolu stretol s podpredsedom vlády Slovenskej republiky a ministrom vnútra Slovenskej republiky Robertom Kaliňákom, prítomnými vrcholnými predstaviteľmi Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a Prezídia Policajného zboru, riaditeľmi útvarov Policajného zboru, zástupcami Colného kriminálneho úradu, zahraničnými hosťami z Rakúska a Českej republiky a ďalšími pozvanými hosťami. V otváracích príhovoroch prezident Policajného zboru a riaditeľ Europolu ocenili doterajšie pôsobenie Slovenskej republiky v rámci Europolu, vyzdvihli význam obojstrannej spolupráce v boji s najzávažnejšou medzinárodnou trestnou činnosťou a vyslovili presvedčenie o pokračovaní v pozitívne nastolených trendoch. V ďalšom priebehu recepcie bol vytvorený priestor na viacero neformálnych rozhovorov prítomných s riaditeľom Europolu.

Druhý deň pobytu v Slovenskej republike pán Rob Wainwright navštívil Úrad medzinárodnej policajnej spolupráce Prezídia Policajného zboru a Národnú ústredňu Europol, ktorá zabezpečuje spoluprácu Policajného zboru a Colného kriminálneho úradu s Europolom, s jeho členskými krajinami a s tretími subjektmi spolupráce.

Pobyt riaditeľa Europolu v Slovenskej republike hodnotili viacerí zainteresovaní zástupcovia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a Policajného zboru veľmi pozitívne. Pán Rob Wainwright k takémuto hodnoteniu dodal vrelé poďakovanie hostiteľom a prisľúbil poskytnúť podporu a pomoc v prípade jeho oslovenia.zľava: podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák
          Riaditeľka Národnej ústredne Europolu  Eva Boudová
          Tlmočníčka
          Riaditeľ Europolu Rob Wainwritght
          Prezident PZ gen. Ján Packa