Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 16. jún 2024, nedeľa
 

Aktualizácia: situácia na hraničných priechodoch s Ukrajinou

25. 02. 2022

hp-ukrajina-blokacia-ilustr

Policajný zbor zabezpečuje zvyčajný chod na hraničných priechodoch s Ukrajinou. V prevádzke sú všetky hraničné priechody na hranici s Ukrajinou - okrem železničného hraničného priechodu Čierna nad Tisou – Čop, kde bola zastavená osobná doprava. 

  • Vstup umožňujeme všetkým osobám, ktoré utekajú pred vojnovým konfliktom. 
  • Vstup na územie Slovenskej republiky po individuálnom posúdení umožníme aj osobám, ktoré nemajú platný cestovný doklad (biometrický pas).

Situácia na východnej hranici s Ukrajinou je pokojná, neevidujeme v súčasnosti ani žiadne čakacie doby. Ukrajina vyhlásila mobilizáciu, preto sa k nám nedostávajú muži vo veku 18-60 rokov. Na ukrajinskej strane nie sú žiadne rozsiahle kolóny.

 Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prezídia PZ a Finančná správa situáciu monitorujú a robia všetko pre zabezpečenie plynulej premávky.

Sme pripravení v prípade zvýšeného prílevu ľudí z Ukrajiny na Slovensku posilniť výkon kontroly a výkon služby na slovensko-ukrajinskej hranici a zvýšiť počet hraničných priechodov o takzvané hotspoty. Tu budú príslušníkom Policajného zboru pomáhať aj Ozbrojené sily SR, aby sme mohli registrovať prichádzajúcich ľudí a usmernili ich.

Na HP Ubľa