Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. jún 2024, piatok
 

Až šestnásť cudzincov zadržaných za tri dni

24. 09. 2012

znak PZ SR

V dňoch 21.-23. septembra 2012 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici

16 cudzincov.

Dňa 21. septembra 2012 v čase o 15.10 hod. bolo na kamerovom reťazci zaznamenané neoprávnené prekročenie štátnej hranice z Ukrajiny do SR neznámou osobou. V čase o 15.35 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Vyšné Nemecké v katastrálnom území obce Záhor, okres Sobrance, 1 štátneho príslušníka Gruzínska. Cudzinec prejavil úmysel požiadať o azyl na území SR z ekonomických a politických dôvodov. Z uvedeného dôvodu bol prevezený do Záchytného tábora v Humennom za účelom azylovej procedúry.

Dňa 22. septembra 2012 v čase o 15.05 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď na autobusovej zastávke v obci Beňatina 1 štátneho príslušníka Moldavska. Pri kontrole cestovného dokladu Rumunska, ktorý predložil, bolo zistené, že ide o pozmenený cestovný doklad. Poverený príslušník vzniesol cudzincovi obvinenie pre spáchanie prečinu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. Cieľom jeho cesty bolo Taliansko, kde žijú jeho príbuzní. Do ďalšieho rozhodnutia je cudzinec umiestnený na OHK PZ Podhoroď.

Dňa 22. Septembra 2012 v čase o 23.55 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Petrovce v obci Koromľa, okres Sobrance, 2 štátnych príslušníkov Moldavska. Do ďalšieho rozhodnutia sú osoby umiestnené na OHK PZ Petrovce.

Dňa 23. Septembra 2012 v čase o 14.30 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Zboj v katastrálnom území obce Nová Sedlica, okres Snina, 12 štátnych príslušníkov Somálska (4 ženy a 8 mužov) bez cestovných dokladov. Dvaja zo skupiny boli ošetrení pracovníkmi rýchlej zdravotníckej pomoci. Cudzinci prekročili štátnu hranicu neoprávnene mimo hraničný priechod a zdržiavali sa na území SR neoprávnene. Do ďalšieho rozhodnutia sú umiestnení na OHK PZ Zboj.