Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. február 2024, štvrtok
 

Buďte vzorným vodičom - veľmi pravdepodobne si vás všimne a odmení vianočná policajná hliadka šťastia

20. 12. 2018

znak PZ SR

Prezídium Policajného zboru v spolupráci so všetkými ôsmimi krajskými riaditeľstvami pripravilo špeciálnu dopravnú akciu zameranú na odmenenie slušných vodičov. Policajné „hliadky šťastia" odmeňujú slušných vodičov špeciálnym žolíkom

 Počas 11 mesiacov roka 2018 sme zaznamenali 12634 nehôd, pri ktorých zahynulo 208 ľudí. Na Vianoce zostane tak v mnohých rodinách prázdne miesto pri sviatočnom stole, pričom nebyť nezmyselných a nezodpovedných ľudských zlyhaní, všetko mohlo byť inak. Slovenská polícia sa preto rozhodla symbolicky oceniť tých, ktorí jazdia rozvážne, myslia na druhých a pravidlá cestnej premávky nie sú pre nich nutným zlom.

 Od 20. do 27. decembra budú hliadky dopravnej polície po celom Slovensku odmeňovať vodičov, spôsob jazdy ktorých vyhodnotia pozitívne. „Hliadky šťastia" odmenia vodičov žolíkom, na ktorý napíšu evidenčné číslo vozidla slušného vodiča. Keďže ani slušní vodiči nie sú neomylní a občas sa im pritrafí menší prehrešok, budú môcť žolíka použiť v prípade, ak spáchajú priestupok, za ktorý môžu podľa zákona o cestnej premávke dostať nielen finančnú pokutu, ale aj napomenutie. Ak použijú žolík, budú napomenutí, ale pokute sa vyhnú.

Platnosť žolíka je do konca kalendárneho roka 2018

Ide o pilotný projekt zameraný na takýto spôsob odmeňovania slušných a zodpovedných  vodičov. Polícia preto nevylučuje, že ak prinesie pozitívne výsledky, bude sa k nemu vracať aj v iných častiach roka v budúcnosti.

 

               Všetkým vodičom želáme krásne, ale najmä bezpečné prežitie sviatkov pri presunoch za príbuznými a známymi.