Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. august 2021, pondelok
 

Celoslovenská policajná akcia zameraná na boj proti extrémizmu

01. 03. 2013

web

Vo štvrtok (28.02.2013) sa vo viacerých krajoch polícia zamerala na boj proti extrémizmu. Počas policajnej akcie vykonala viacero domových prehliadok pri ktorých zaistila desiatky kusov výpočtovej techniky, aj extrémistický materiál. V rukách vyšetrovateľov skončilo viacero podozrivých osôb.

Polícia počas razie zasahovala proti extrémistom najmä v Nitrianskom, ale aj v Banskobystrickom a Trnavskom kraji. V okrese Rožňava súbežne s touto akciou realizovali prípady extrémizmu aj kolegovia z Košického krajského riaditeľstva. Tu išlo konkrétne o trestnú činnosť podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd.

Celoslovenská akcia bola zameraná na zadržanie podozrivých osôb a extrémistického materiálu. Cieľom polície je zamedziť páchaniu trestnej činnosti extrémistami. Preto boli počas 19 domových prehliadok zaistené desiatky kusov rôznej elektroniky ako sú počítače, mobily, fotoaparáty a rôzne pamäťové médiá. Polícia tiež našla množstvo nosičov dát a oblečenie, či iné predmety (nášivky, tlačoviny, kresby, vlajky) s extrémistickou tematikou.

Po akcii vyšetrovatelia už obvinil 10 osôb a hrozí im štyri až 10 rokov za mrežami. Stíhaní sú na slobode. V vo zvyšných prípadoch sú ešte stále vykonávané procesné úkony a nie je vylúčené, že budú pre extrémizmus stíhané a obvinené ďalšie osoby.
 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby