Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. november 2023, štvrtok
 

Cez víkend požiadalo o azyl 13 cudzincov

23. 07. 2012

znak PZ SR

Dňa 20. júla 2012 v čase o 09.30 hod. kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Zboj v katastrálnom území obce Nová Sedlica, okres Snina,

7 štátnych príslušníkov Somálska (4 ženy a 3 mužov) a 3 štátne príslušníčky Eritrey bez dokladov totožnosti.

6 cudzincov sa podrobilo vyšetreniu na určenie veku, keďže vek, ktorý uvádzali, nekorešpondoval s ich výzorom. Odborným lekárskym vyšetrením bol ich vek určený na 18 a viac rokov. Ku dvom cudzincom bola privolaná rýchla zdravotnícka pomoc pre celkovú vyčerpanosť, pričom boli ošetrení priamo na oddelení. V čase o 21.00 hod. bola ku jednej z cudziniek opätovne privolaná rýchla zdravotnícka pomoc a žena bola prevezená do nemocnice. Všetci cudzinci prejavili úmysel požiadať o azyl na území SR, preto boli prevezení do Záchytného tábora v Humennom za účelom azylového konania.

Dňa 21. júla 2012 v čase o 04.21 hod. pricestovali na hraničný príechod Čierna nad Tisou – Čop medzinárodným osobným vlakom v smere z Ukrajiny do SR

6 štátni príslušníci Arménska (2 muži, 1 žena a 3 deti), 2 štátni príslušníci Konžskej republiky a 1 štátny príslušník Kamerunu.

Ku hraničnej kontrole, ktorú vykonávali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Čierna nad Tisou, predložili občania Arménska cestovné doklady bez platných víz alebo povolenia na pobyt a požiadali o azyl na území SR. Občania Konžskej republiky a Kamerunu predložili ku hraničnej kontrole cestovné doklady a falošné povolenia na pobyt v Dánsku (2) a vo Francúzsku (1). Cudzinci prejavili úmysel požiadať o azyl na území SR. V priebehu dnešného dňa budú všetci prevezení do Záchytného tábora v Humennom za účelom azylového konania.