Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. máj 2024, sobota
 

Charitatívna finančná zbierka pre Kliniku detskej onkológie v Bratislave

17. 06. 2009

Odovzdávanie charitatívneho príspevku

V novembri 2002 sa začala písať história pôsobenia slovenských policajtov v medzinárodných misiách a operáciách civilného krízového manažmentu. Kvalitným plnením úloh v náročných a častokrát riskantných podmienkach naši policajti doteraz príkladným spôsobom reprezentovali a reprezentujú Slovenskú republiku v misii EUPM v Bosne a Hercegovine, v misii EUBAM v Moldavsku a Ukrajine, v misiách PROXIMA a EUPAT v Macedónsku, v medzinárodnom projekte IRACKÁ SLOBODA v Jordánsku, v misii EULEX v Kosove a v misii EUMM v Gruzínsku.
Popri plnení svojich úloh ďaleko od domova a rodiny, často v zložitom postkonfliktnom prostredí, prišli naši policajní „misionári“ s myšlienkou dobrovoľnej finančnej zbierky, ktorej výťažok sa rozhodli venovať na pomoc deťom s onkologickým ochorením. Do tejto charitatívnej akcie sa postupne zapojilo 41 prispievateľov z radov policajtov, ktorí sú v súčasnosti vyslaní, alebo v minulosti pôsobili v zahraničí v medzinárodných misiách alebo ako policajní pridelenci. Za krátke obdobie sa podarilo vyzbierať 1 330 EUR / 40 000 Sk.
Peniaze pri príležitosti Medzinárodného dňa detí odovzdali dňa 8. júna 2009 na Klinike detskej onkológie v Bratislave aj za účasti troch skúsených misionárov, ktorí sa priamo stretli s hospitalizovanými deťmi, aby im spríjemnili spoločné chvíle a zaujali ich rozprávaním o svojich zážitkoch z pôsobenia v misiách v rôznych častiach sveta. Aj napriek smutnému nemocničnému prostrediu vládla počas stretnutia veľmi príjemná atmosféra. Policajti zo stretnutia odchádzali s dobrým pocitom, že mohli pre tieto deti niečo urobiť a súčasne s presvedčením, že tento skromný príspevok určite nebude ich posledný a do budúcnosti možno inšpiruje aj ďalších príslušníkov Policajného zboru.

 

Charitatívna finančná zbierka pre Kliniku detskej onkológie v Bratislave

 

Charitatívna finančná zbierka pre Kliniku detskej onkológie v Bratislave