Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 2. december 2022, piatok
 

Čongrády mal byť mŕtvy už v roku 1999

24. 02. 2014

Polícia zistila, že mediálne známa, už objasnená, vražda poškodeného Čongrádyho bola naplánovaná už v roku 1999, vtedy sa to však zosnovateľom nepodarilo. Zavraždiť sa ho podarilo až v roku 2004. Z čoho sú obvinení Sergej M., Ivan B., Peter K., Vladimír S., Peter H. a Vladimír Š.  Piati sú stíhaní väzobne, po jednom je vyhlásené pátranie.

Na základe pokračujúceho  vyšetrovania a zistených skutočností, vyšetrovateľ NAKA obvinil štyroch mužov z trestného činu vraždy v štádiu  prípravy, Sergeja M., Petra H., Romana J. a Dušana Š. 

Tí sa podľa policajných informácií ešte v roku 1999 rozhodli odstrániť Čongrádyho. Jeden z nich mal najskôr sledovať zvyky poškodeného. Zistili, že pravidelne navštevuje bar v Bratislave. Dohoda bola taká, že jeden ho zastrelí, keď bude odchádzať z baru. Druhý ho bude čakať na parkovisku na motorke. Po streľbe nasadnú na motorku, ujdú z miesta činu a motorku potom zapália.

Skutok však nespáchali, pretože sa im nepozdávala situácia. Avšak cestou z parkoviska mali na motorke dopravnú nehodu. Jeden si zranil ruku tak, že mu ju museli amputovať a druhý utrpel iné ťažké zranenia. Počas dokumentovania nehody boli u nich zadržané zbrane aj parochne, ktorými sa maskovali.

Za vraždu v štúdiu prípravy im hrozí trest odňatia slobody na 12 až 15 rokov, alebo výnimočný trest. Traja sú stíhaní väzobne, po jednom je vyhlásené pátranie.

Polícia dementuje nepravdivé informácie, ktoré boli v súvislosti s prípadom publikované ako „vojna policajtov“. Uvádzame teda na pravú mieru, že na prípade naďalej pracuje ten istý vyšetrovateľ a prípad dozoruje ten istý prokurátor.  Nedošlo k žiadnym personálnym zmenám.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby