Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Cudzinec žiada azyl, 8 mladistvých cudzincov je v detskom domove

27. 04. 2012

znak PZ SR

Dňa 25. apríla 2012 zadržali policajti v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance na slovensko-ukrajinskej štátnej hranici 9 cudzincov.

V čase o 20.56 hod. bol na kamerovom reťazci, ktorý monitoruje slovensko-ukrajinskú štátnu hranicu, zaznamenaný pohyb neznámej osoby z Ukrajiny do SR. Počas pátracej akcie zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Veľké Slemence v čase o 21.53 hod. vo vzdialenosti asi 1 km od štátnej hranice v katastrálnom území obce Ruská, okres Michalovce, 1 štátneho príslušníka Somálska. Keďže išlo o mladistvého cudzinca vo veku 16 rokov, bol odovzdaný pracovníkom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Michalovce a bol umiestnený v Detskom domove Horné Orechové.

V čase o 19.30 hod. zadržali policajti Oddelenia hraničnej kontroly Policajného zboru (OHK PZ) Podhoroď v obci Koňuš, okres Sobrance, 3 štátnych príslušníkov Somálska a následne v čase o 20.10 hod. policajti Mobilnej zásahovej jednotky (MZJ) Riaditeľstva hraničnej polície Sobrance zadržali v katastrálnom území obce Koňuš, okres Sobrance, 4 štátnych príslušníkov Somálska a 1 štátneho príslušníka Eritrey. Zo skupiny bolo 7 mladistvých vo veku 15-17 rokov, preto boli odovzdaní pracovníkom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Michalovce. Dňa 27.4.2012 boli za asistencie policajtov Mobilnej zásahovej jednotky prevezení do Detského domova Horné Orechové. Jediný dospelý muž zo skupiny prejavil úmysel požiadať o azyl na území SR, preto bol prevezený do Záchytného tábora v Humennom za účelom azylového konania.