Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. september 2023, sobota
 

Cudzinecká polícia v Dunajskej Strede sídli na novej adrese

04. 02. 2020

logo Policajného zboru SR

Oddelenie cudzineckej polície v Dunajskej Strede sa presťahovalo  do nových priestorov, ktoré rešpektujú potreby zvýšeného počtu klientov a výrazne k lepšiemu zmenili aj pracovné podmienky policajtov.  Nové sídlo oddelenia je  na adrese: Mlynská 2/A, Dunajská Streda.

Nové priestory pracoviska Úradu hraničnej a cudzineckej polície v Dunajskej Strede v utorok 4. februára 2020 slávnostne otvorila ministerka vnútra Denisa Saková spoločne s prezidentom PZ Milanom Lučanským a riaditeľom hraničnej a cudzineckej polície Ladislavom Csémim.  

Slávnostné otvorenie

V oblasti legálnej migrácie zaznamenáva polícia  každoročný nárast žiadostí o pobyt priemerne o 30 %, minulý rok cudzinecká polícia spracovala viac ako 57 000 žiadostí. Vo februári 2019 bol spustený všeobecný objednávací systém, kde sa len za 4 mesiace registrovalo viac ako 10 500 cudzincov. Zrekonštruovali sme oddelenia v Bratislave, Prešove, Michalovciach, Banskej Bystrici a odovzdali sme do užívania budovu v Žiline. Riešime infraštruktúru v Nitre a Nových Zámkoch. Otvorili sme ďalšie dve pracoviská v Trnave na prijatie žiadostí o pobyt a doklady.

Zároveň rozširujeme objednávací systém o  interaktívny kalendár a elektronickú žiadosť o pobyt. Zaviedli sme celoslovenské meranie efektivity spracovávania cudzineckej agendy a na základe toho vykonávanie prerozdelenia spisov medzi jednotlivými oddeleniami za účelom dosiahnutia rovnakej zaťaženosti a zjednotenia postupov.

Interiér nového pracoviska

Od uplatnenia súboru všetkých za dva roky pripravených a dosiahnutých infraštruktúrnych, legislatívnych a organizačných opatrení, ktoré budú plnohodnotne spustené od marca tohto roka, očakáva MV SR výrazné zníženie čakacích dôb, odstránenie radov pred budovami a v neposlednom rade lepšie pracovné podmienky pre samotných policajtov.

 

Nové sídlo cudzineckej polície v Dunajskej Strede na Mlynskej ulici