Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. júl 2021, streda
 

Ďalšia úspešná policajná akcia proti drogovej kriminalite

10. 11. 2011

logo 3

Po dvoch týždňoch polícia v nitrianskom kraji zaznamenala ďalší úspech v boji s drogovou trestnou činnosťou. V rukách polície skončil opäť nielen významný pestovateľ a distribútor marihuany, ale aj drogy v hodnote takmer 88 tisíc eur. Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil Petra H. z trestného činu nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Polícia zaistila aj kompletné laboratórium na pestovanie rastliny konope vo vnútorných priestoroch, takzvaný indoor. Obvinenému mužovi z Palárikova hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Súd ho vzal na podnet vyšetrovateľa a prokurátora do vyšetrovacej väzby.

Podľa policajných zistení 41-ročný Peter H. minimálne od začiatku leta tohto roku pestoval indoorovým spôsobom marihuanu. V pivnici rodinného domu v Palárikove v novozámockom okrese mal zriadené kompletné laboratórium na jej pestovanie, sušenie a následne ju tam pripravoval na distribúciu ďalším odberateľom.

Začiatkom tohto týždňa, po dlhodobom monitorovaní tejto osoby, pripravili policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite odbor Stred akciu. Pri domovej prehliadke zaistili 149 rastlín cannabisu jednotlivo zasadených v nádobách, viac ako 1,5 kg sušiny ako aj kompletné funkčné laboratórium na pestovanie marihuany pozostávajúce zo zavlažovacieho systému, špeciálneho osvetlenia, odsávacieho zariadenia a rôznych filtrov. Podľa výsledkov predbežného expertízneho skúmania by sa zo zaisteného množstva drog dalo pripraviť až 17.000 jednotlivých dávok. Cena za takéto množstvo drogy sa na čiernom trhu pohybuje okolo 88.000 eur.

Úspešný prípad boja proti drogovej trestnej činnosti spred dvoch týždňov

Policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite odbor Západ v súčinnosti s Okresným riaditeľstvom policajného zboru v Šali zadržali 24. októbra 2011 významného pestovateľa a distribútora marihuany. Muž vo veku 27-rokov drogou zásoboval najmä nitriansky a trnavský kraj. Vyšetrovateľ obvinil Erika H. z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovania s nimi. Polícia zaistila drogu marihuany (outdoorovú) v hodnote až 100 tisíc eur. 46 rastlín rodu Canabis, 400 gramov sušených šišiek a 700 gramov sušiny tejto rastliny, ako aj digitálnu váhu. Erikovi H. hrozí trest odňatia slobody vo výške štyroch až 10 rokov. Stíhaný je vo vyšetrovacej väzbe.

 

Dôležité odkazy

Dôležité oznamy

Staň sa kadetom - prečítaj si, ako na to

  • e-SLUŽBY MV SR
    Pri evidencii vozidiel môžete využívať aj elektronické služby