Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Polícia

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. apríl 2024, sobota
 

Diskotéky bez extáze

27. 04. 2016

NAKA_znak

Koncom minulého týždňa (22.04.2016) Národná kriminálna agentúra v spolupráci s Kriminálnym úradom finančnej správy zadržala dílerov extázy. Zaistila veľké množstvo drog, anabolických steroidov a peňažnú hotovosť.

Extázu mali díleri dlhodobo dovážať zo zahraničia. Keďže ide o tanečnú drogu, s jej predajom sa sústredili na diskotéky. Distribúciou mali pokrývať územie západného a stredného Slovenska.

Počas protidrogovej akcie (v Nitre, Topoľčanoch, Zvolene, Preseľanoch, Ludaniciach, Močenku a Nemčiciach) bolo zadržaných deväť osôb, vykonaných sedem domových prehliadok a šesť prehliadok vozidiel. Zaistených bolo 7.426 tabliet extázy za ktorú by na čiernom trhu mohli zarobiť až 74.000,- eur. Zaistené bolo aj veľké množstvo anabolických steroidov a 8.000,- eur v hotovosti. Ako úkryt drog slúžil rodinný dom jedného zo zadržaných.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry už obvinil päť osôb ( Ivana P. (23), Michala H. (34), Filipa M. (20), Dominika F. (25) a Lukáša B. (30)) z drogovej trestnej činnosti, trom z nich hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody od 15 do 20 rokov, zvyšným dvom od 10 do 15 rokov. Sudca rozhodol o ich väzobnom stíhaní.